طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی در آستانه گام دوم قرار گرفت

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی در این استان در آستانه گام دوم خود مبتنی بر نظارت، کنترل و پشتیبانی جدی از عملکرد معین های اقتصادی قرار گرفته است.

علیرضا رزم حسینی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هم اندیشی ۱۰۰ معین اقتصادی خراسان رضوی در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: نیت اول ما در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی، ایجاد ۱۰۰ معین اقتصادی برای مناطق ۱۲ گانه خراسان رضوی بود که محقق شد.

وی اظهار داشت: ۱۰۰ معین اقتصادی به معنای ۱۰۰ منطقه در حال توسعه و ۱۰۰ بنگاه توانمند و علاقه مند است که کار خیرین توسعه را انجام می دهند و هر کدام مسئولیت توسعه تعدادی از روستاها را برعهده گرفته اند.

وی گفت: حضور داوطلبانه ۱۰۰ معین اقتصادی برای این طرح در خراسان رضوی، اتفاق مبارکی است که ما را نسبت به موفقیت طرح مثلث توسعه اقتصادی در استان امیدوار می کند.

استاندار خراسان رضوی افزود: رمز موفقیت طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی همراهی مردم و جلب اعتماد آنان است تا بتوان کسب و کار را به روستاها بازگرداند، در این میان رسانه ها مسئولیت گفتمان سازی را برعهده دارند تا باور مدیران و مردم را به هم نزدیک کنند.

وی اظهار داشت: گام دوم اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی، نظارت و کنترل و پشتیبانی جدی از عملکرد معین های اقتصادی از طریق بازدید میدانی از اجرای پروژه ها در شهرستان هاست.

وی با اشاره به در نظر گرفتن ۴۰ معین اقتصادی ذخیره برای اجرای این طرح گفت: طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی با یک کار جهادی محقق می شود و به هیچ وجه تکلیف دولتی برای معین ها به شمار نمی رود لذا هر معینی که نتوانست کار را ادامه دهد، معین دیگری جایگزین آن می شود.

رزم حسینی ادامه داد: عملکرد دقیق معین های اقتصادی در هر منطقه از طریق سامانه ای که توسط اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استانداری خراسان رضوی راه اندازی شده قابل رصد است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در باره وضعیت اراضی پیرامون کشف رود نیز افزود: کارگروهی در این زمینه تشکیل شده که در تلاش است بخشی از منابع غیردولتی را برای اصلاح زیست محیطی منطقه اطراف کشف رود جذب کند و برای بهبود وضعیت کشف رود گام به گام پیش خواهیم رفت.

وی گفت: اقدامات متخلفین در کشف رود و آلودگی های مرتبط با آن توسط دستگاه قضایی مورد بررسی قرار می گیرد.

۷۴۸۹/۶۰۵۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =