هلال احمر ۱۳۵۹ زائر اربعین را در شلمچه و چذابه درمان سرپایی کرد

اهواز - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: یک هزار و ۳۵۹ زائر اربعین حسینی در پنج روز گذشته در پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر این استان در مسیر ۲ مرز شلمچه و چذابه درمان سرپایی شدند.

علی خدادادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ازتاریخ ۱۳ تا ۱۷ مهر جاری ۵۱۵ زائر در مسیر مرز شلمچه و ۸۸۴ زائر در مسیر مرز چذابه در پایگاه های امداد و نجات هلال احمر درمان سرپایی شدند.

وی گفت: همچنین در این مدت یک هزار و ۱۳۲ نفر به پایگاه های سلامت هلال احمر مراجعه ، و وضعیت قند و فشار خون خود را بررسی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه زائران در صورت احساس هرگونه بیماری به پایگاه های امداد و نجات هلال احمر مراجعه کنند ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۶ نفر برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

خدادادی افزود: در ایام اربعین  امسال حوادث و مناطق مختلف ۲ مسیر چذابه و شلمچه به صورت تصویری توسط هلال احمر خوزستان رصد می شود تا در صورت وقوع حادثه احتمالی، امدادگران در محل حاضر شوند.

بر اساس گزارش ایرنا درآیین پیاده روی اربعین امسال ۳۳ پایگاه امدادی در مسیرهای ۲ مرز چذابه و شلمچه برپا شده است. همچنین ۲۷ درمانگاه سیار نیز توسط هلال احمر در عراق ایجاد شده است.

در اربعین پارسال حدود ۸۰۰ هزار زائر حسینی از ۲ مرز چذابه و شلمچه در خوزستان، عازم عراق شدند.

۷۱۵۸ /۶۰۳۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =