۱۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۸
کد خبرنگار: 2188
کد خبر: 83510083
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتباط تلفنی ۳۰ روستای نیشابور قطع شد

مشهد- ایرنا- رئیس شرکت مخابرات نیشابور گفت: ارتباط تلفنی ۳۰ روستای این شهرستان به علت سرقت کابل‌های مخابراتی قطع شده است.

محمود شهرآبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا ارتباط حدود سه هزار شماره تلفن ثابت قطع شده که بیشتر در بخش زبرخان و مرکزی این شهرستان است.

وی اظهار داشت: بیش از یک هزار کیلومتر شبکه هوایی مخابرات با کابل مسی در نیشابور وجود دارد که در معرض سرقت می باشد و از ابتدای امسال نیز هشت نفر در ارتباط با سرقت کابل های تلفن دستگیر شده اند.
وی گفت: فیبر نوری از کابل مسی ارزانتر است و برای توسعه های جدید از فیبرنوری استفاده می کنیم ولی تجهیزات فیبر نوری گرانتر بوده و وصل مجدد هر فیبر نوری قطع شده بیش از ۵۰ میلیون ریال هزینه دارد.
شهرآبادی ادامه داد: در مسیرهایی که امکان حفاری باشد از فیبر نوری و در غیر این صورت از تجهیزات رادیو آنتن استفاده می شود که البته کیفیت آن از فیبر نوری کمتر است.
هشت نقطه کور مخابراتی در شهر نیشابور وجود دارد

رئیس شرکت مخابرات نیشابور افزود: هشت نقطه کور مخابراتی در این شهر وجود دارد که به منظور رفع این مشکل با شرکت‌های ایرانسل و رایتل برای استفاده مشترک از دکل های آنتن آنها توافق‌هایی صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: ضریب نفوذ و پوشش تلفن همراه در نیشابور افزایش قابل توجهی داشته و در زمان سفر وزیر ارتباطات به این شهر مقرر شد ۱۲ آنتن تلفن همراه از محل اعتبارات دولتی در نیشابور نصب و راه‌اندازی شود.
وی گفت: شرکت "های وب" مجری نصب و راه‌اندازی تجهیزات اینترنت در ۳۱۲ روستای نیشابور شده و در این راستا ۱۸ آنتن با توان پوشش تا شعاع ۲۰ کیلومتری تا پایان امسال نصب و راه‌اندازی می شود.
شهرآبادی افزود: در حال حاضر ۲۰۰ هزار سیم کارت فعال همراه اول و ۱۶۵ هزار تلفن ثابت منصوبه در نیشابور وجود دارد که از این تعداد تلفن ثابت ۱۵۵ هزار خط فعال است و پس از مشهد بیشترین حجم اینترنت مورد استفاده در خراسان رضوی متعلق به نیشابور است.
وی ادامه داد: در بخش اینترنت مخابرات حدود ۲۵ هزار و در حوزه شرکتهای خصوصی حدود ۱۷ هزار پورت فعال در نیشابور وجود دارد و در بخش سرویس اینترنت بر بستر فیبر نوری برای مشترکین خانگی ۱۰۰ مشترک فعال وجود دارد و حدود ۲۰۰ مورد در حال واگذاری است و طی یک ماه اخیر پهنای باند ارتباطی اینترنت نیشابور با مشهد نیز افزایش یافته است.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
۹۸۶۹ / ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =