اولین المپیاد دستیاران تخصصی جراحی لثه ایران آغاز بکار کرد

تهران - ایرنا - دبیر اولین المپیاد دستیاران تخصصی پریودنتولوژی ایران از آغاز بکار اولین دوره المپیاد تخصصی جراحی لثه خبر داد و گفت: این مسابقه همزمان با برگزاری نوزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی پریودنتولوژی در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.

احسان بیرنگ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: این مسابقه تا روز جمعه ( ۱۹ مهرماه ) ادامه دارد و با انتخاب تیم برتر، به کار خود خاتمه می‌دهد.
وی به حضور بیش از ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی در این المپیاد اشاره کرد و گفت: دستیاران تخصصی جراحی لثه از دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، یزد، قزوین، بابل، همدان و تبریز در این دوره با هم رقابت می‌کنند.
بیرنگ به استقبال بسیار خوب از اولین دوره المپیاد اشاره کرد و گفت: رشته تخصصی جراحی لثه در کمتر از ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی ایجاد شده که بخش عمده آن‌ها در این دوره حضور دارند.
وی اظهار داشت: این المپیاد شامل بخش‌های تئوری، عملی و سخنرانی است و دستیاران تخصصی جراحی لثه در این بخش‌ها با هم رقابت می‌کنند.
بیرنگ بر لزوم اتصال دانش و صنعت تاکید کرد و گفت: این المپیاد در تلاش است حلقه واسط بین دانش و صنعت باشد.
وی ایجاد انگیزه در بین متخصصان جوان، هم اندیشی بین استادان برجسته و دستیاران و ایجاد مشارکت جمعی را از مهمترین اهداف این المپیاد اعلام کرد.
بیرنگ اظهار امیدواری کرد که این المپیاد در دوره‌های بعدی به صورت بین‌المللی برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =