توسعه سلامت منطقه راهبرد آستان قدس رضوی است

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: توسعه سلامت منطقه راهبرد علمی این آستان است و این نهاد همانگونه که برای تعمیق معنویت برنامه‌ریزی می‌کند، برای توسعه و ارتقای سلامت منطقه نیز تلاش می‌کند.

حجت الاسلام احمد مروی روز چهارشنبه در سومین کنگره بین المللی قلب در بیمارستان رضوی مشهد افزود: مشهد الرضا (ع) همانگونه که کانون معنویت دینی است، کانون سلامت، درمانگری و کانون اخلاق پزشکی نیز باید باشد.
وی اظهار داشت: بنیاد سلامت آستان قدس رضوی بنا دارد با استفاده از همه ظرفیت‌های دانشگاهی و مراکز درمانی و تحقیقاتی خود در راستای ارتقای سلامت جهانی و خدمات درمانی منطقه، نقش ممتاز و تأثیرگذار ایفا کند.

وی گفت: یکی از مهمترین و برجسته‌ترین راهبردهای آستان قدس رضوی راهبرد توسعه و پیشرفت علمی است.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: یکی از اهداف این راهبرد در حوزه سلامت بازگشت به سنت حسنه اهتمام علمی حضرت امام رضا (ع) و بازیابی هویت در جایگاه مرجعیت علمی است که با حمایت و برنامه‌ریزی بنیاد سلامت رضوی و تلاش و حمایت دانشمندان دست یافتنی خواهد بود.
 وی برپایی کنگره بین‌المللی قلب در بیمارستان رضوی را فرصتی مغتنم برای تبادل آخرین دستآوردهای علمی عنوان کرد.
حجت الاسلام مروی با اشاره به آیات و روایاتی پیرامون تأثیر قلب بر تعالی معنوی انسان‌ها افزود: سلامت جسمانی قلب که مرهون فعالیت‌های دانشمندان و استادان رشته پزشکی و قلب است، بستر و مسیر را برای تعالی قلب، رأفت و رسیدن انسان به مقام اطمینان قلب مهیا می‌سازد.

سومین کنگره بین المللی قلب از ۱۷ تا ۱۹ مهر به میزبانی بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد با همکاری انجمن های داخلی و بین المللی حوزه قلب در حال برگزاری است.

۳۰۲۷/۶۰۵۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha