۱۶۶ ورزشکار در المپیک نیروهای مسلح چین حضور می‌یابند

تهران- ایرنا- رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی ستاد کل نیروهای مسلح از حضور ۱۶۶ ورزشکار کشورمان در قالب ۱۴ تیم در مسابقات المپیک نیروهای مسلح (سیزم) چین خبر داد.

به گزارش خبرنگار  سیاسی ایرنا، امیر سید کمال پیمبری صبح روز چهارشنبه در نشستی خبری که به منظور تشریح برنامه‌های کشورمان برای حضور در مسابقات المپیک نیروهای مسلح (سیزم) برگزار شد، اظهار داشت: هفتمین دوره مسابقات ورزشی المپیک نظامیان جهان از ۲۶ مهر تا ۵ آبان در ۳۲ رشته، با حضور بیش از ۱۲۰ کشور و ۹ هزار و ۵۰۰ ورزشکار نظامی در چین برگزار می‌شود.

رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: ورزشکاران کشورمان هم برای حضور در این رقابت‌ها در قالب ۱۴ تیم و ۱۴ رشته با ۱۶۶ ورزشکار حضور می‌یابند.

امیر پیمبری با بیان اینکه تیم‌ها در چهار مرحله به دهکده المپیک اعزام می‌شوند، ادامه داد: جهت‌یابی، دو و میدانی، تیراندازی، سه‌گانه و پنج‌گانه، تکواندو، چتربازی، والیبال، دوچرخه سواری، تیر و کمان، جودو، کشتی، دو ماراتن و نجات غریق رشته‌هایی هستند که از کشورمان به این مسابقات اعزام می‌شوند.

وی اضافه کرد: در رشته‌های نجات غریق، تیر و کمان، دوچرخه‌سواری، والیبال، کشتی، دو و میدانی و تکواندو امید دستیابی به مقام و رفتن بر روی سکو را داریم.

رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح در ادامه با بیان اینکه امسال بیشترین تعداد ورزشکار را به نسبت دوره های قبل به مسابقات سیزم اعزام می شوند، عنوان کرد: ما در دوره قبلی در مجموع کسب مدال ها رتبه ۱۵ را کسب کردیم به همین جهت امسال تلاش می کنیم این جایگاه را ارتقاء ببخشیم.

وی تاکید کرد: توجه خاصی به ورزش پایوران و کادر ثابت نیروهای مسلح داریم؛ از این روی در دوره جدید و طی مدت سه سال آینده، تیم های ورزشی را پایور محور می کنیم که شروع آن را از المپیک امسال آغاز می کنیم بر این اساس از تعداد نفراتی که به هفتمین دوره مسابقات سیزم اعزام می شوند ۹۳ نفر پایور، ۲۱ نفر سرباز و ۴۷ نفر نیز از بسیجیان و نیروی انتظامی هستند.

امیر پیمبری در ادامه عنوان کرد: اولویت ورزشی در نیروهای مسلح، ورزش همگانی است که در قله آن ورزش قهرمانی قرار دارد؛ لذا در همین رابطه سیاست‌های اجرایی برای حفظ و ارتقاء آمادگی جسمانی نیروهای مسلح به رده‌های تابعه ابلاغ شده است.

وی سپس اضافه کرد: رشته‌های ورزشی دفاع شخصی، دو و میدانی، کوه نوردی، صخره نوردی، نجات غریق و تکواندو، رشته هایی هستند که در بین نیروهای مسلح کشورمان از اولویت و اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در رشته چتربازی امسال برای اولین بار در مسابقات سیزم شرکت می کنیم، اظهار داشت: رکوردهایی که در تمرین‌های نجات غریق داشتیم نزدیک به رکورد مسابقات المپیک بوده لذا امیدواریم در این رشته، نتایج خوبی را کسب کنیم.

وی در ادامه گفت: تعداد ۱۸ دانشگاه در سطح نیروهای مسلح داریم که با توجه به برنامه‌ریزی که صورت گرفته مبنی بر اینکه تیم های ورزشی از میان پایوران انتخاب شوند، جامعه هدف ما دانشجویان این دانشگاه ها هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =