خاطره بد کامبوجی‌ها از داور بازی پنجشنبه؛ بانرجی و ایران برای اولین بار به هم رسیدند

تهران- ایرنا- داور 33 ساله و هندی بازی ایران و کامبوج، برای نخستین بار یک دیدار از تیمهای ایرانی را در دوران قضاوت خود سوت می‌زند.

تیم ملی فوتبال ایران فردا (پنجشنبه) باید در چارچوب دور دوم رقابتهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملتهای ۲۰۲۳ چین در ورزشگاه آزادی و از ساعت ۱۷ به مصاف تیم ملی کامبوج برود. این دیدار در حالی برگزار خواهد شد که با اعلام فیفا، "پِرانجال بانِرجی" هندی و ۳۳ ساله به همراه هموطنانش قاضی این دیدار خواهند بود. این داور جوان یکی از ۶ قاضی هندی لیست فیفا به حساب می‌آید. او قرار است یکی از مهمترین بازی‌های دوران داوری خود را تجربه کند و به نوعی فیفا، او را کم کم وارد جرگه داوران با اهمیتش خواهد کرد.

بانرجی از سال ۲۰۱۴ به لیست فیفا راه پیدا کرده اما از فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴، یعنی وقتی که تنها ۲۶ سال داشت در سطح اول فوتبال هند قضاوت را آغاز کرده است. او در سال ۲۰۱۶ به عنوان بهترین داور سال فوتبال این کشور انتخاب شد و از همان سال بود که بازی‌های بین المللی هم نصیبش شد.

او در این سال‌ها قضاوت‌های بین المللی کمی داشته است. بانرجی در رقابت‌های AFCکاپ، مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹، مسابقات قهرمانی آسیای زیر ۱۶ سال در سال ۲۰۱۸ و دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت های ۲۰۲۳ چین سوت زده است.

این قاضی هندی قرار است دومین بازی بین المللی خود در سال ۲۰۱۹ را تجربه کند. او پیش از این در تاریخ ۶ ژوئن، دیدار ۲ تیم مغولستان و برونئی را سوت زد که تیم میزبان با ۲ گل به برتری رسید و او هم یک کارت زرد داد. این مسابقه در چارچوب دور اول مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های ۲۰۲۳ بود.

پرانجال برای اولین بار داور بازی ایران یا یک تیم ایرانی خواهد بود اما در سال ۲۰۱۶ یک بار دیدار کامبوج را قضاوت کرده است. مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیای ۲۰۱۹ بود و کامبوج میهمان چین تایپه بود. آن مسابقه جذاب و جنجالی با نتیجه مساوی ۲ بر ۲ به اتمام رسید. بانرجی ۶ بار از کارت زرد خود استفاده کرد و یک بازیکن از هر تیم را با کارت قرمز از زمین بیرون کرد تا مشخص شود کامبوجی‌ها چندان از این داور خاطره خوبی ندارند.

حالا باید دید این داور جوان و ۳۳ ساله در بازی ایران و کامبوج چه قضاوتی خواهد داشت. نحوه سوت زدن بانرجی و کوبلش در آینده کاری‌اش هم می‌تواند تاثیرگذار باشد. چرا که دادن بازی یکی از بزرگترین تیمهای آسیا به او یک گام رو به جلو بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =