۱۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 1187
کد خبر: 83509772
۰ نفر

برچسب‌ها

تکاب باز هم خنک‌ترین شهر آذربایجان‌غربی شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی تکاب گفت: این شهرستان با ثبت دمای چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین شهر آذربایجان‌غربی در شبانه‌روز گذشته بود.

رسول جبرییلی روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از تکاب، شهرهای چالدران با ۶ درجه و اشنویه با هفت درجه بالای صفر شب خنکی را پشت‌سر گذاشتند.
وی حداکثر دمای تکاب در ۲۴ ساعت گذشته را نیز ۲۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر اعلام کرد و اظهار داشت: شهرستان پلدشت نیز با ثبت دمای ۳۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهر آذربایجان‌غربی در شبانه‌روز گذشته بود.
وی با بیان اینکه دمای تکاب از ۲ هفته قبل تاکنون چهار درجه کاهش‌ یافته است، اظهار داشت: از ابتدای مهرماه سال‌جاری تاکنون این شهرستان در ۱۲ شبانه‌روز سردترین شهر آذربایجان‌غربی بود.
رییس اداره هواشناسی تکاب ادامه داد: میزان بارندگی در این شهرستان طی سال زراعی گذشته ۴۳۱ میلی‌متر بود که نسبت‌ به‌ سال قبل از آن ۱۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.
جبرییلی اضافه کرد: میزان‌ بارندگی‌ها در تکاب طی سال زراعی گذشته نسبت به دوره بلندمدت ۳۰ ساله نیز ۲۶ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه طی سال‌ زراعی گذشته از مهرماه ۱۳۹۷ تا پایان شهریورماه ۱۳۹۸ بیشترین میزان‌ بارندگی طی ۲۵ سال گذشته در تکاب به ثبت‌ رسید، اظهار داشت: میزان بارندگی‌ها در سال ۱۳۷۲ در تکاب ۵۳۹ میلی‌متر بود که‌ پس از ۲۵ سال در سال‌ منتهی به مهرماه ۱۳۹۸ بارندگی در این شهرستان با ۴۳۱ میلیمتر به بیشترین میزان خود رسید.
تکاب در منطقه‌ای سردسیر و کوهستانی در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و زمستان‌هایی سخت، طاقت‌فرسا و طولانی دارد و در نیمه دوم سال همواره جزء سردترین شهرهای کشور است.
۷۵۱۴/۶۱۸۵/۲۰۹۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =