۵۵ هزار واحد مسکونی روستایی در استان اردبیل مقاوم‌سازی شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: تاکنون بیش از ۵۵ هزار واحد از ۱۰۰ هزار واحد مسکن کم‌دوام روستایی این استان در مناطق مختلف مقاوم‌سازی شده است.

به گزارش ایرنا، فرهاد سبحانی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت روز ملی روستا در منطقه قالاباشی روستای احمدآباد مشگین‌شهر افزود: در ۴۲‌ درصد از روستاهای استان نیز طرح هادی اجرا شده و برای ۱۰۰ هزار واحد مسکن روستایی سند مالکیت صادر شده است.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل نیز با تشریح خدمات دولت در روستاها گفت: در حال حاضر تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دارای برق بوده و ۹۲ درصد روستاها نیز از گاز لوله‌کشی بهره‌مند هستند.

 میرعلی رحیمی‌زاد افزود: ۶۴ درصد از راه‌های روستایی استان نیز آسفالت شده و ۶۰درصد روستاها  از آب شرب سالم بهره‌مند هستند.

 فرماندار مشگین‌شهر هم گفت: این  شهرستان با دارا بودن ۳۲۰ پارچه روستا و آبادی وسیع‌ترین شهرستان استان اردبیل بوده و نقش قابل‌توجهی در تولید انواع محصولات کشاورزی و باغی دارد.

اکبر صمدی اضافه کرد: همه ساله بیش از ۷۰درصد از عشایر استان نیز در ییلاق‌های این شهرستان ساکن می‌شوند و تولید مقادیر زیادی مواد گوشتی لبنی و صنایع دستی حاصل دسترنج عشایر در دامنه‌های سبلان است.

وی با تقدیر از عملکرد صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایر استان گفت: در حال حاضر از ۴۲ هزار بیمه شده این صندوق ۱۲ هزار نفر در شهرستان مشگین‌شهر ساکن هستند. 

صمدی با بیان اینکه ۲ سوم از حق عضویت بیمه این صندوق توسط دولت تامین می‌شود، خواستار عضویت سایر روستاییان و عشایر در این صندوق شد.

۷۱۱۷/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =