البرز میزبان ششمین کنفرانس بین‌المللی اطلاعات مکانی شد

کرج - ایرنا - ششمین کنفرانس بین‌المللی اطلاعات مکانی ۲۰۱۹ (ژئو اسپشیل) از روز شنبه ۲۰ مهرماه به مدت پنج روز در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در استان البرز برگزار می‌شود.

ششمین کنفرانس بین‌المللی اطلاعات مکانی در سال ۲۰۱۹ با همکاری پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

دبیر برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی اطلاعات مکانی ۲۰۱۹ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شعار کنفرانس امسال «کاربردهای مهندسی نقشه برداری اطلاعاتی مکانی و سنجش از دور در کشاورزی، منابع طبیعی و پایش مخاطرات» است.

دکتر حسین عارفی افزود: این کنفرانس در قالب پنل‌های علمی، کاربردهای مختلف استفاده از اطلاعات مکانی، تصاویر ماهواره ای، تصاویر هوایی، پهپاد و همچنین اطلاعات مکانی را در مدیریت و پایش منابع طبیعیو به ویژه مخاطرات طبیعی را مورد بررسی قرار می دهد.

وی اظهار داشت:  این کنفرانس بین‌المللی که کارشناسانی از ۱۴ کشور جهان به خصوص کشورهای اروپایی همچون فرانسه، آلمان، ایتالیا و ترکیه در آن  حضور دارند با برگزاری ۱۱ کارگاه آموزشی همراه است.

عارفی با بیان اینکه به دبیرخانه این کنفرانس ۳۵۰ مقاله ارسال شده، افزود: پس از بررسی‌ها و داوری‌های تخصصی این مقالات، در نهایت ۲۳۰ مقاله برای ارائه در این کنفرانس برگزیده شد که ۹۰ مقاله به صورت سخنرانی و مابقی به صورت پوستر ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در این کنفرانس وضعیت و مسائل مبتلابه کشاورزی، منابع طبیعی و مخاطرات طبیعی کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: یکی از بحران‌ها در کشور ما موضوع مخاطرات طبیعی همچون سیل، زلزله، خشکسالی و آفات کشاورزی است.

دبیر برگزاری کنفرانس بین‌المللی اطلاعات مکانی ۲۰۱۹ ادامه داد: یکی از موضوعات این کنفرانس، پایش کانون‌ها، بحران‌ها و تالاب‌ها در منابع طبیعی است که  پیش بینی مخاطرات در این حوزه ها و اطلاعات دریافتی می تواند به ما  در رسیدن به یک روش مدیریتی مناسب کمک کند.

وی گفت:‌ پس از دستیابی به این اطلاعات می‌توانیم آن را در اختیار تصمیم‌گیران مربوطه قرار دهیم که به حد امکان از این مخاطرات پیشگیری شود.

عارفی به پنل‌های علمی و ارائه مقالات رسیده در این کنفرانس اشاره کرد و افزود: تمام این پنل‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود زیرا علاقمند هستیم تا تمام دنیا بتوانند از پتانسیل‌های علمی دانشجویان کشور ما استفاده کنند و به نوعی صادرات علم را داشته باشیم.

وی اضافه کرد که در سه روز اول برگزاری این کنفرانس ارائه مقالات انجام می‌شود و در ۲ روز پایانی نیز ۱۱ کارگاه تخصصی توسط اساتید و محققین خارجی و داخلی برگزار می‌شود.

کنفرانس بین المللی Geospatial conference ۲۰۱۹)- اطلاعات مکانی ۲۰۱۹) با رویکرد کشاورزی و منابع طبیعی از کنفرانس‌های مشترک ISPRS و دانشگاه تهران با موضوعات «پنجمین کنفرانس سنسورها و مدل ها در فتو گرامتری و سنجش از دور»و «سومین کنفرانس تحقیقات اطلاعات مکانی » از ۱۲ تا ۱۶ اکتبر ۲۰۱۹(۲۰تا ۲۵ مهر ماه ۹۸) در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در شهر کرج برگزار خواهد شد.

این کنفرانس و کارگاه‌های آموزشی آن با مشارکت سازمان فضایی آلمان (DLR)، دانشگاه‌های هانوور،زوریخ ،اشتوتگارت ،برانزویگ و سازمان جغرافیای نیروهای مسلح جمهوری ایران برگزار خواهد شد.

نخستین دوره کنفرانس بین المللی اطلاعات مکانی در سال ۲۰۱۱ (آبان ماه ۱۳۹۳) در دانشگاه تهران برگزار شد.

۶۱۵۶/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =