رویکرد کشور در دوران تحریم، اقتصاد دانایی محور باشد

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه الزهرا(س) با بیان اینکه دوران تحریم را باید فرصت بسیار بزرگی بدانیم و از آن نهایت بهره را ببریم گفت: رویکرد ما در دوران تحریم باید اقتصاد دانایی محور باشد.

«مهناز ملانظری» صبح چهارشنبه در کنفرانس بین المللی اقتصاد جهانی و تحریم ها که در دانشگاه الزهرا برگزار می شود، اظهار کرد: برگزاری همایش اقتصاد در شرایط تحریم از موضوعاتی است که تدوین آن در دانشگاه به توسعه حوزه پژوهش کمک می کند.

وی افزود: دستاوردهای پژوهشی این همایش زمینه ساز اعتلای پیشرفت کشور خواهد شد.
رئیس دانشگاه الزهرا(س) تصریح کرد: تحریم های ظالمانه آمریکا با همه آوار مخربی که دارد، از نگاه دیگر می تواند فرصت بسیار بزرگی باشد که اگر از این فرصت استفاده بهینه و لازم را ببریم، با قطع کردن ریشه نفت این مسیر را به گونه ای دیگر رقم خواهیم زد و همه تهدیدها را به فرصت تبدیل خواهیم کرد. 
وی ادامه داد: قطعا کسانی که در حوزه اقتصادی کار می کنند می دانند امروز رویکرد اقتصاد دانایی محور می تواند به ما کمک کند و توجه به شرکت های دانش بنیان ما را به مسیری که می خواهیم هدایت می کند.
ملانظری افزود: توجه به شرکت های دانش بنیان محور اصلی این دانشگاه است. دانشگاه الزهرا ۶۱ واحد دانش بنیان ایجاد کرده که ۶ شرکت دانش بنیان در دانشگاه حضور دارند و فعالیت پژوهشی انجام می دهند.
به گزارش ایرنا، کنفرانس بین المللی اقتصاد جهانی و تحریم ها با حضور وزیر امور خارجه و معاون حقوقی رئیس جمهوری، مقامات وزارت علوم و اساتید رشته های اقتصاد، علوم اجتماعی، حقوق و سیاسی صبح امروز به میزبانی دانشگاه الزهرا آغاز به کار کرد و تا فردا ادامه دارد.
در حاشیه این سخنرانی ها نشست هایی با موضوعات چالش ها و فرصت های تحریم اقتصادی، ابعاد حقوقی تحریم اقتصادی، اقتصاد سیاسی دارو و تحریم ها، نظم جهانی و تحریم ها، تحریم ها و رسانه، تحریم و مهاجرت، تحریم و انرژی در ایران، تحریم و آموزش عالی، و اهداف و تبعات داخلی، منطقه ای و بین المللی تحریم ها برگزار می شود.
همچنین در این نشست رئیس مرکز مطالعات سیاست بین الملل وزارت امور خارجه کوبا و مسئول برنامه شورای بین المللی امور روسیه حضور دارند.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha