۱۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 1285
کد خبر: 83509523
۰ نفر

برچسب‌ها

معرفی کتاب "ندیده عاشقش شدم"

شهرکرد- ایرنا- کتاب «ندیده عاشقش شدم» بازروایی خاطرات سهیلا رئیسی همسر شهید ایرج آقابزرگی از سرداران شهید چهارمحال و بختیاری به تازگی از سوی انتشارات حوزه هنری این استان به چاپ رسیده است.

کتاب «ندیده عاشقش شدم» بازروایی سیده زهره علمدار بخشی از خاطرات سهیلا رئیسی، بیانگر دلدادگی دو جوان عاشق و خداجوست که در مدت بسیار کوتاه زندگی مشترک خود، صبر، ایثار و گذشت و فداکاری را به نمایش گذاشته است، روایتی که می‌تواند الگویی مناسب و ارزشمند برای توجه نسل امروز به سبک زندگی ایرانی- اسلامی باشد.

سادگی و صراحت لهجه روایت خاطرات و تدوین روان آن، کتاب را به اثری خواندنی تبدیل کرده است و این کتاب از سوی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری به تازگی رونمایی شد.

در سخن آغازین این کتاب با اشاره به اهمیت گردآوری و تدوین خاطرات خانواده شهدا آمده است: " روایت‌های برگرفته از خاطرات خانواده‌های شهدا و ایثارگران و به ویژه همسران شهدا، ضمن رد دیدگاه‌های مربوط به ایستایی تاریخ اجتماعی جنگ و پاسخ به پرسش‌های مورخان حرفه‌ای در مورد ماهیت، چرایی و چگونگی مقاومت بی‎نظیر مردم ایران در مقابل متجاوزان و نقش و تاثیر خانواده‌ها و به خصوص همسران شهدا باشد."

سیده زهره علمدار در مقدمه کتاب آورده است: " زندگی با ایرج برایش مثل یک خواب بود. خوابی کوتاه که پایانی شیرین داشت. پایانی که برای ایرج شهادت را رقم زد. اما برای سهیلا امید به شفاعت را. زندگی مشترکشان آنقدر کوتاه بود که همه‌ آن آمدن‌ها و ماندن‌ها در یادش مانده است. آمدن ایرج از نظر او باران رحمت بود بر خشکزار زندگیش. به همین علت باران را دوست داشت چراکه نم نم این باران، وجودش را در بهترین روزهای زندگی نوازش می‌کرد."

شهید ایرج آقابزرگی از سرداران شهید چهارمحال و بختیاری در دی ماه ۱۳۴۱ در شهر نافچ از توابع شهرستان شهرکرد متولد شد. تا پایان دوره متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و دیپلم گرفت و در سال ۱۳۶۳ ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد و عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد ودر ۲۱ دی ماه ۱۳۶۵ با سمت فرمانده گردان یا زهرا(س) در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =