روابط تهران- باکو مستحکم و رو به توسعه است

تهران - ایرنا - رئیس دفتر رئیس جمهوری روابط تهران- باکو را در سایه اعتماد و اهتمام روسای جمهوری دو کشور، مستحکم و رو به توسعه خواند و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با همسایگان و به ویژه جمهوری آذربایجان هیچ محدودیتی قائل نیست.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود واعظی عصر سه شنبه در دیدار "ساحل بابایف" وزیر کار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان با اشاره به همکاری و حمایت های اصولی دو کشور از یکدیگر در مجامع بین المللی، اظهار داشت: ایران و آذربایجان به عنوان دو همسایه صمیمی در همه ابعاد و زمینه ها همکاری دارند و  باید روند این مناسبات بیش از پیش شتاب بگیرد.
واعظی پیوندها و اشتراکات گسترده دو ملت را سرمایه ای بزرگ برای تعمیق همکاری های دو کشور برشمرد و  تصریح کرد: با توجه به تغییرات کنونی جهان، باید کشورهایی که اشتراکات و دیدگاه های نزدیکی با یکدیگر دارند، برای منافع ملت های خود، همکاری ها را گسترش دهند.

روند افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی بین دو کشور چشمگیر بوده است

وزیر کار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با تاکید براینکه گسترش حجم روابط تهران - باکو در سایه اراده سیاسی روسای جمهوری دو کشور به وجود آمده است، تاکید کرد: جمهوری آذربایجان اولویت خاصی برای توسعه و افزایش روابط با جمهوری اسلامی ایران قایل است.
ساحل بابایف با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای تعمیق همکاری ها و تبادل تجربیات بین دو کشور در زمینه های  اشتغال زایی، تامین نیروی کار و  تامین رفاه اجتماعی معلولان و مستمری بگیران، گفت: روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان می تواند الگویی برای سایر کشورها باشد و روند افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی بین دو کشور چشمگیر بوده است.
وی همچنین با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهوری آذربایجان به روحانی، بار دیگر از ایشان برای سفر به جمهوری آذربایجان و همچنین شرکت در اجلاس جنبش عدم تعهد در این کشور دعوت کرد که  واعظی ابراز امیدواری کرد جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح در آن شرکت کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =