تشکیل ۲۰ پرونده قاچاق به ارزش ۶۱ میلیارد ریال در گمرک سمنان

سمنان- ایرنا- مدیرکل گمرک استان سمنان گفت: ۲۰ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۶۱ میلیارد و ۱۹۷ میلیون ریال در نیمه نخست ۹۸ در این اداره کل تشکیل شد.

علی سعدالدین عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: ارتقای سطح کنترل و نظارت بر واردات و صادرات کالا، میزان قاچاق و تخلف را در این حوزه کاهش داده است.

وی بیان کرد: در نیمه نخست امسال، ۲۲۰  بسته پستی خروجی با وزن بیش از یک تن به ارزش حدود یک میلیارد ریال در گمرک سمنان ثبت شد.

مدیرکل گمرک استان سمنان ادامه داد: در این مدت، درآمد گمرک استان با احتساب ضمانت نامه‌ها ۱۳۹ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال بود که از این مقدار ۴۴ میلیارد و ۷۳۳ میلیون ریال مالیات بر ارزش افزوده است.

سعدالدین، به ضرورت توجه به کیفیت کالاهای تولیدی با هدف افزایش صادرات اشاره و خاطرنشان کرد: نوسازی ماشین آلات خط تولید باید مدنظر بنگاه‌های اقتصادی برای افزایش حجم صادرات قرار گیرد.

مدیرکل گمرک استان سمنان یادآور شد: صنایع صادرات محور در خنثی سازی فشارهای خارجی و ثبات اقتصادی کشور نیازمند حمایت ویژه مسوولان است.

۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی در استان سمنان وجود دارد و سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد، در کشاورزی بیش از ۱۴ درصد و تولید ناخالص این استان حدود ۲۲ درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط