شعبه ای از سامانه ثبت دارایی مقامات در مجلس مستقر می شود

تهران - ایرنا - عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در حساب توئیتر خود نوشت: با تصمیم امروز - سه شنبه- هیات رئیسه مجلس، به زودی شعبه ای ازسامانه ثبت دارایی مقامات و مسئولان، در مجلس مستقر می شود و نمایندگان و مدیران مجلس دارائی ها واموال خود را در این سامانه اظهار و ثبت می کنند.

«علیرضا رحیمی» عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حساب توئیتر خود از تصمیم هیات رئیسه مجلس برای تسهیل کار نمایندگان و مدیران مجلس شورای اسلامی در اجرای قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران، خبر داد.

رحیمی در توئیت خود نوشت: باتصمیم امروز هیات رئیسه مجلس، به زودی شعبه ای ازسامانه ثبت دارایی مقامات و مسئولان، در مجلس مستقر می شود و نمایندگان و مدیران مجلس دارائی ها واموال خود را در این سامانه اظهار و ثبت می کنند.

وی افزود: قانون رسیدگی به دارایی مقامات اخیرا لازم الاجراء و سامانه ثبت دارائی ها در قوه قضائیه مستقر شده است.

قانون رسیدگی به دارایی مقامات آذرماه سال ۹۴ در مجلس شورای اسلامی تصویب و سرانجام در خردادماه سال جاری آئین نامه اجرایی آن توسط قوه قضائیه تدوین و منتشر شد.  در اجرای این قانون، مقامات از جمله نمایندگان مجلس مکلفند دارائی های خود، همسر و فرزندان تحت تکفل خود را شامل اموال غیرمنقول، مطالبات و دیون، سرمایه گذاری و اوراق بهادار، موجودی حسابهای مختلف در بانکها و موسسات و هرگونه منبع درآمدی مستمر را به قوه قضائیه (ازطریق ثبت در سامانه مربوط) اظهار نمایند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha