احتمال راهیابی برادر نامزد زندانی ریاست جمهوری تونس به پارلمان

تهران - ایرنا - خبرگزاری آنسای ایتالیا روز سه شنبه از تونس گزارش داد که برادر نامزد زندانی ریاست جمهوری این کشور از شانس بسیار بالایی برای کسب یک کرسی در پارلمان این کشور برخوردار است.

براساس این گزارش، نبیل بافون، رئیس هیات عالی انتخابات تونس امروز گفت که قاضی قروی، برادر نبیل قروی، نامزد ریاست جمهوری این کشور که هنوز در زندان به سر می برد از شانس بسیار زیادی برای برخورداری از یک کرسی در پارلمان این کشور برخوردار است.

وی گفت: از آنجایی که شمارش آراء پارلمان حزبی این کشور که پریروز برگزار شده بود رو به اتمام است، برادر قروی که هم حزبی و شریک تجاری او نیز به شمار می رود خود را برای کسب یک کرسی از سوی حزب "قلب تونس" از حوزه انتخابی "بیزرت" در پارلمان آماده می کند.

بافون در این خصوص اظهار داشت: قطعیت یا عدم قطعیت اختصاص این کرسی به قاضی قروی، بستگی به این خواهد داشت که دیگر هم حزبی های او در بیزرت راضی باشند که او به نمایندگی از آنها به پارلمان برود.

براساس این گزارش، اگرچه دستگاه قضایی تونس پیشتر در ۲۳ اوت یک حکم دستگیری هم برای قاضی قروی به اتهام پولشویی و فرار از مالیات صادر کرده بود اما او موفق شده بود بر خلاف برادر خود به انحای مختلف از زیر بار آن حکم شانه خالی کند.

حزب قلب تونس در انتخابات پارلمانی اخیر موفق شد بعد از حزب حاکم النهضه با ۱۷،۵ درصد آرا (۴۰ کرسی از ۲۰۱۷ کرسی پارلمان) ۱۵،۶ درصد آرا یعنی ۳۳ کرسی را از آن خود کند.

اگرچه نبیل القروی که در انتخابات ریاست جمهوری ماه گذشته به دور دوم آن انتخابات راه پیدا کرده بود همچنان به اتهام پولشویی و فرار از مالیات در زندان به سر می برد، اما این بار او با شعار "مبارزه با فقر" وارد میدان سیاست کشور بحران زده اقتصادی تونس شد و در روزهای اخیر، شبکه تلویزیونی خصوصی "نسمه" متعلق به او بازی اصلی تبلیغاتی و حزبش را به عهده داشته است.

نبیل قروی ۵۶ ساله یک میلیاردر تونسی است که از خلال تاسیس شبکه تلویزیونی نسمه در تونس شهرتی برای خود رقم زده است، وی با تولید برنامه قروی در برابر قروی (قروی به معنای روستایی است) در سال ۲۰۰۷ جنجالی در تلویزیون تونس به پا کرد.

القروی به همراه "قیس سعید"دومین فرد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری کشورش شد که یکشنبه آینده برگزار خواهد شد.

نتیجه نهایی انتخابات پارلمانی نیز قرار است فردا چهارشنبه اعلام عمومی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =