کمپین انتخاباتی نامزد زندانی تونس با سکانداری همسرش 

 تهران – ایرنا- همسر  "نبیل القروی" کاندیدای ریاست جمهوری تونس که در زندان بسر می برد، امروز (سه شنبه) اعلام کرد که به نیابت از همسرش مسئولیت کمپین انتتخاباتی وی را به عهده می گیرد.

 به گزارش خبرگزاری فرانسه، "سلوی السماوی" با اعلام این خبر در میان جمعی از جوانان تونسی بار دیگر تکرار کرد  که اهل سیاست بوده و تنها به خاطر اعتماد به همسرش از وی حمایت خواهد کرد.

السماوی تاکید کرد که وابسته به حزب "قلب تونس" که  همسرش ریاست آن را برعهده دارد،  نیست و خطاب به جوانان تونسی گفت که القروی جز با رای مردم از زندان خارج نخواهد شد.

نبیل القروی ۵۶ ساله یک میلیاردر تونسی است که از خلال تاسیس شبکه تلویزیونی نسمه در تونس شهرتی برای خود رقم زده است، وی با تولید برنامه قروی در برابر قروی (قروی به معنای روستایی است) در سال ۲۰۰۷ جنجالی در تلویزیون تونس به پا کرد.
القروی یک چهره سیاسی یا یک چهره دانشگاهی مانند رقیبش السعید نیست، او را بیشتر می توان یک چهره جنجالی توصیف کرد، حال او توانسته است از طریق شبکه تلویزیونی خود از پشت میله های زندان برنامه های تبلیغاتی خود را اداره و آرای مردم را جلب کند.
القروی که در دوره تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری از برنامه تبلیغاتی و یا حتی یک ارتباط رادیویی محروم شده بود توانست با استفاده از شبکه تلویزیونی خود در میان مردم نفوذ کند، او کاندیداتوری اش را از طریق همین تریبون اعلام کرد.

بر اساس نتایج اولیه و غیر رسمی انتخابات پارلمانی تونس، حزب «النهضه» با ۱۷.۵ درصد در جایگاه نخست و حزب «قلب تونس» به ریاست "نبیل القروی" تاجر و شخصیت رسانه ای معروف که به رغم حضورش در زندان به اتهام پولشویی، نفر دوم راه یافته به انتخابات ریاست جمهوری هفته آینده این کشور نیز هست، با ۱۵.۶ درصد در جایگاه دوم قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =