۱۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۴
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83508683
۰ نفر

برچسب‌ها

شکر خدا، کتابی برای کودکان از نویسنده فرانسوی تبار

مشهد- ایرنا- کتاب "شکر خدا" اثری از "کلر ژوبرت" نویسنده فرانسوی تبار مقیم ایران است که برای کودکان نوشته شده و توسط انتشارات "به نشر" به چاپ رسیده است.

کلر ژوبرت، صاحب مجموعه داستانی "شکر خدا" از نویسندگان شناخته شده حوزه کودک و نوجوان است، وی در سال ۱۹۶۱ میلادی در پاریس متولد و در یک خانواده مسیحی بزرگ شد، در ۱۹ سالگی مسلمان شد و با یک دانشجوی ایرانی ازدواج کرد و مقیم ایران گردید.

ژوبرت، مهارت خاصی در توصیف حقایق و آموزه های زندگی به زبان ساده دارد و دنیا را در کتاب هایش برای کودکان به خوبی ترسیم می کند، وی از نویسندگانی است که گاهی تصویرگری کتاب های خود را نیز انجام می دهد.

وی درباره کتاب "شکر خدا" به خبرنگار ایرنا گفت: مجموعه شکر خدا، چهار جلد و هر جلد حاوی سه داستان کوتاه با عناوین جداگانه می باشد، شخصیت های اصلی این داستان را حیوانات تشکیل می دهند.

وی افزود: در هر داستان شخصیت اصلی تجربه ای را به دست می آورد و در انتهای آن لزوم شکر گزاری به درگاه خداوند برای هر نعمت گوشزد می شود.

ژوبرت اظهار داشت: شخصیت های حیوانی این داستان ها به کودکان می آموزند که تنها خداوند را نباید برای آب و غذا و باران شکر کرد، بلکه باید خداوند را برای دادن نعمت هایی مانند فکر کردن، آشتی کردن، ارتباط گیری و معنویات نیز شکر گزار بود.

وی ادامه داد: شخصیت های حیوانی که برای این داستان ها انتخاب شده اند ارتباطی با ویژگی هایی که انسانها به برخی حیوانات می دهند، ندارد و برای اینکه شخصیت ها تکراری نشود، از حیوان های متنوع در هر داستان استفاده شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶۰ جلد کتاب برای کودکان نوشته است، اظهار امیدواری کرد بتواند جلدهای بیشتری از کتاب "شکرخدا" را در سالهای آینده به رشته تحریر درآورد.

۷۴۸۹/۶۰۵۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =