نگاه تربیت محور از کارکردهای اصلی دانشگاه فرهنگیان است

سبزوار- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: نگاه تربیت محور و تقویت مهارت معلمی از مهمترین کارکردهای دانشگاه فرهنگیان است.

قاسمعلی خدابنده روز سه شنبه در مراسم استقبال از دانشجویان جدید دانشگاه فرهنگیان سبزوار افزود: تربیت نیروی متعهد و تمام ساحتی از وظایف مهم این دانشگاه  است که تربیت نسل آینده را بر عهده دارند.
وی با تاکید بر توانمندسازی دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: تربیت نیروی مورد نیاز تعلیم و تربیت کشور بر مبنای سند تحول بنیادین بر عهده این دانشگاه است.
وی ادامه داد: با افزایش جذب دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در سال جاری، بخشی از مشکلات نیروی انسانی در آموزش و پرورش در سالهای آتی برطرف می شود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی نیز گفت: امروز نظام تعلیم و تربیت کشور نیازمند تحول بنیادین است که رکن این تحول آفرینی معلم می باشد.
رمضانعلی نیری افزود: هدف دانشگاه فرهنگیان تربیت معلمان در تراز سند تحول بنیادین است و این دانشگاه بر مبنای تربیت معلم متخصص، مهارتی و تربیت محور ایجاد شده  است.
وی اظهار داشت: در طرح سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، دانشجو معلمان به عنوان مربی و مسئول تربیت دانش آموز تعریف شده که نقش مهمی در تربیت نسل آینده کشور دارند.
مرکز علامه طباطبایی سبزوار به عنوان یکی از واحدهای تابعه مرکز تربیت معلم شهید بهشتی مشهد است که ۳۹۰ دانشجو دارد.

در سال جاری ۱۱۰ دانشجوی دختر مرکز تربیت معلم شهید هاشمی نژاد مشهد نیز در سبزوار مشغول تحصیل هستند.

۸۱۴۵/۷۴۹۵/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =