آغاز بکار چهاردهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در ارومیه

ارومیه- ایرنا- چهاردهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، آذربایجان و ادبیات ایران امروز /سه‌شنبه/ در پردیس دانشگاه ارومیه آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا، دبیر علمی چهاردهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، آذربایجان و ادبیات ایران در آیین افتتاحیه این گردهمایی اظهار داشت: بعد از اعلام فراخوان، ۴۲۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که پس از بررسی داوران ۲۳۳ مقاله پذیرفته شد.

علیرضا مظفری ادامه داد: با توجه به ماهیت بین‌المللی این همایش، بر آن شدیم تا چکیده مقالات آن به ۲ زبان فارسی و انگلیسی منتشر شود که ترجمه بخش انگلیسی آن را اساتید گروه زبان انگلیسی دانشگاه ارومیه متقبل شدند.

وی با اشاره به اینکه انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی در سال ۱۳۵۰ با عنوان انجمن استادان زبان و ادبیات فارسی شروع به کار کرده است، اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی و از سال ۱۳۶۱ با تجدیدنظر در رسالت‌ها و اهداف آن مجددا کار خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: از آن تاریخ این انجمن علاوه بر فعالیت در حوزه‌های انتشارات و حمایت از استادان و کرسی‌های زبان فارسی در خارج از کشور، همه‌ساله همایش‌های متعددی را برای حمایت از پژوهشگران جوان و گره زدن ارتباط نسل متاخر و معاصر محققان حوزه زبان و ادبیات فارسی برگزار کرده‌است.

وی عنوان کرد: در کنار این کارهای ارزنده، این انجمن تاسیس شعبه‌های استانی را وجهه خدمت خود ساخته است که در این راستا شعبه آذربایجان‌غربی در سال ۹۶ در دانشگاه ارومیه افتتاح و آغاز بکار کرد.

چهاردهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، آذربایجان و ادبیات ایران از امروز سه‌شنبه (۱۶ مهر) به مدت سه روز در پردیس دانشگاه ارومیه برگزار می‌شود.

۳۲۱۴/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha