۸۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی سمنان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۸۱۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در شهریور ۹۸ به واحدهای صنعتی و تولیدی استان پرداخت شد.

بهروز اسودی روز سه‌شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن غدیر استانداری افزود: در شهریور امسال ۲۱ واحد تولیدی و صنعتی استان سمنان تسهیلات دریافت کردند که اعطای این میزان اعتبار به رونق کسب و کار در استان کمک کرده است.

وی با بیان اینکه پرداخت این میزان تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸ و برنامه تولید و اشتغال بود، گفت: ۱۴۵ واحد تولیدی به منظور دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شد که از ابتدای مهر تاکنون ۱۳ واحد ۲۲۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

اسودی با اشاره به دستور کار این نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان، ادامه داد: در این نشست با تصمیم اعضای کارگروه، با معرفی ۶۷ واحد تولیدی دیگر به بانک‌های عامل به منظور دریافت تسهیلات یک‌هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۱۰ نفر موافقت شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: مشکلات ۹۷۰ واحد تولیدی در استان بررسی شد.

تامین وثیقه دغدغه کشاورزان برای دریافت تسهیلات رونق تولید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز در این نشست گفت: تامین وثیقه و سند ملکی دغدغه مهم کشاورزان برای دریافت تسهیلات رونق تولید از بانک‌های عامل است.

سیدحسن میرعماد افزود: بانک‌های عامل در اعطای تسهیلات رونق تولید نهایت همکاری را با تولیدکنندگان بخش کشاورزی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در ۲ سال گذشته چهار هزار و ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان در بخش کشاورزی پرداخت شد، ادامه داد: در ۶ ماه گذشته ۳۳ طرح در بخش کشاورزی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

میرعماد اضافه کرد: در یک‌ماه گذشته ۴۷ طرح تولیدی استان سمنان در بخش کشاورزی ۱۷۲ میلیارد ریال تسهیلات گرفتند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان با بیان اینکه با اعطای این میزان تسهیلات برای ۱۳ نفر شغل ایجاد شد، گفت: بانک کشاورزی استان در یک‌ماه گذشته ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۳۴ طرح با اشتغال‌زایی برای ۲۶ نفر پرداخت کرد.

در این نشست با حضور علیرضا آشناگر استاندار سمنان، حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان ، درباره مشکلات بانکی، زیربنایی و تامین اجتماعی سه واحد تولیدی در بخش بخشودگی جرایم تامین اجتماعی بحث و تبادل نظر شد.

استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط