۳۷ هزار نفر در بروجرد بیسواد هستند

بروجرد - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: ۳۷ هزار نفر از جمعیت ۳۵۰ هزار نفری این شهرستان بیسواد هستند.

محمد مهرافزون روز سه شنبه در حاشیه برگزاری آزمون جذب آموزشیاران حقالتدریس نهضت سواد آموزی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد جمعیت بیسواد سه هزار و ۲۵۰ نفر در گروه سنی ۶ تا ۴۹سال هستند.

وی اظهار داشت: نرخ باسوادی در این شهرستان با توجه به برنامه های گسترده نهضت سواد آموزی برای مبارزه با بیسوادی  هم اکنون بیش از ۹۸ درصد است.

وی بیان کرد: طبق مصوبه هیات وزیران، مسئول باسواد کردن جامعه، تمام ادارات و دستگاه‌های دولتی و خصوصی هستند که آموزش و پرورش به عنوان یکی از این ادارات ساماندهی بی‌سوادان را به واحد سوادآموزی محول کرده است.

مهرافزون اضافه کرد: طرح کتابخوان، حلقه‌های کتابخوانی، خودآموز، فرد به فرد و طرح گروهی از جمله برنامه‌های در دست اجرای نهضت سوادآموزی برای ریشه کنی بی‌سوادی در جامعه است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد ادامه داد: در جذب نیروهای حقالتدریس بومی بودن شرط است و از بکارگیری افراد غیربومی خودداری بعمل می آید و اجازه نخواهیم داد افراد غیر بومی حق التدریس جذب آموزش و پرورش بروجرد شوند.

وی یادآورشد: برای جذب نیروی حقالتدریس آموزشیاری نهضت سواد اموزی در بروجرد  ۲۱۶ نفر متقاضی شده اند که از میان این افراد بر اساس نیاز طبق قوانین  تعدادی جذب می شوند.

۶۰۵۲/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =