۱۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۶
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83508183
۰ نفر

برچسب‌ها

دست اندرکاران ۷۵ موکب اربعین از قزوین به عتبات اعزام شدند

قزوین - ایرنا - عوامل،خادمان و دست اندرکاران ۷۵ موکب اربعین از قزوین برای ارایه خدمات به زائران این ایام در شهرهای مقدس عراق تاکنون به عتبات عالیات اعزام شده‌ اند.

رییس ستاد عتبات عالیات قزوین روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه عوامل ۱۰ موکب باقی مانده نیز فردا راهی عراق می شودند،گفت: یکی از موکب های قزوین هم اکنون در نجف اشرف فعال شده و خدمات خود را به زائران ارایه می‌دهد.

حامد کبودوند افزود: از ۸۵ موکب این استان، ۱۷ موکب بین نجف اشرف و کربلا، ۱۷ موکب در حرم دوطفلان مسلم شهر مسیب و مابقی نیز در طول مسیر خدمات رسانی خواهند کرد.

وی اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده موکب‌های استان روزانه علاوه بر اسکان ۳۴ هزار زائر، وظیفه ارایه ۵۶ هزار وعده غذایی شامل صبحانه، ناهار و شام زائران را نیز عهده‌دار خواهند بود.

به گفته وی، تمامی ۸۵ موکب استان قزوین جهت ارایه خدمات به زائران اربعین حسینی تا فردا، ۱۷ مهرماه در محل‌ها و مسیرهای عبوری از پیش تعیین شده مستقر خواهند شد.

کبودوند گفت: موکب‌های استقرار یافته از هیچ هزینه دولتی بهره‌مند نبوده و تنها از محل جمع آوری نذورات مردمی خدمات خود را به زائران ارایه می‌دهند.

این مسئول اظهار داشت: سال گذشته برای برپایی موکب‌های استان، ۵۰ میلیارد ریال از محل یاد شده جمع آوری شد و پیش‌بینی ما برای اربعین امسال تا ۱۲۰ میلیارد ریال خواهد بود.
۸۰۵۴*۳۰۱۳