دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از کتاب «پیاده‌روی اربعین» تقدیرکرد

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی خطاب به سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتشار کتاب «پیاده روی اربعین، روایت مردم شناسانه و جامعه شناختی» تقدیر کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر سید سعیدرضا عاملی در بخشی از این پیام چنین نگاشته است: آیین سوگواری اربعین حضرت سیدالشهدا (ع) گذر چهل روز از واقعه ای عالم تاب و پاسداشت آن است تا در دفتر خاطره ها دوباره ثبت شود، گَرد فراموشی نگیرد و از یادها نرود.

برای واقعه نامیرای عاشورا، اربعین و تکرار هرساله آن، حکایت دیگری است از عشق و دلدادگی شیعیان؛ چیزی که باید آن را در اراده بی پایان الهی جست».

همچنین در بخش دیگری از این پیام چنین آمده است: بی تردید آنان که در مسیر راه پیمایی به وادی نور الهی گام می نهند، با آفرینش آثار ماندگار، بر چرخ نیلوفری فراز می آیند و بشریت را از ظلمات جهل به جلوات نور راه می برند.

کتاب «پیاده روی اربعین، روایت مردم شناسانه و جامعه شناختی پیاده روی اربعین» توسط پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شده و در برگیرنده مجموعه مقالاتی است که در آنها سعی شده ابعاد مختلف حماسه عظیم راه پیمایی اربعین حسینی (ع) مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =