عارف: پلیس باید در میان مردم و برای مردم باشد

تهران-ایرنا- رئیس مجمع امید تهران با اشاره به اینکه پلیس باید در میان مردم و برای مردم باشد، تاکید کرد: باید با تقویت مرکز مطالعات نیروی انتظامی در مقوله پیشگیری از جرم تلاش بیشتری صورت گیرد چرا که با فرهنگ سازی می‌توان میزان جرایم را کاهش داد.

«محمدرضا عارف» به همراه اعضای مجمع امید تهران به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور در فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ از تلاش های پرسنل نیروی انتظامی قدردانی کردند.
در این نشست عارف با تبریک هفته نیروی انتظامی ایجاد امنیت و آرامش در کشور را مرهون تلاش های نهادهای نظامی و انتظامی از جمله پلیس دانست وگفت: ما برای این که پلیسی عالم، ‌ باتجربه و امین و وظیفه‌شناس داشته باشیم، باید به امر تحقیق و پژوهش در این نیرو توجه کنیم و وقتی نیرویی وارد پلیس می‌شود، مراحل آموزشی مناسب را طی کند.

وی با بیان اینکه پلیس باید در میان مردم و برای مردم باشد، تصریح کرد: برخورد خوب پلیس با مردم و اینکه  مامن و پناهگاه مردم باشد می تواند در جامعه باعث ایجاد آرامش شود. احساس عمومی در مقطع فعلی رضایت‌مندی از عملکرد نیروی انتظامی را نشان می دهد.

رئیس فراکسیون امید مجلس بر ضرورت پیشگیری از جرم در کشور تاکید کرد و گفت: باید با استفاده از ظرفیت نخبگان و تقویت مرکز مطالعات نیروی انتظامی در مقوله پیشگیری از جرم تلاش بیشتری صورت گیرد چرا که معتقدم با فرهنگ سازی می توان میزان جرایم را کاهش داد.

به گزارش امیدنامه عارف با انتقاد از وضعیت‌ آسیبهای اجتماعی در برخی محلات تهران مانند محله هرندی گفت: البته گزارش هایی که از سوی نیروی های نظامی و انتظامی داده شده نشان از بهبود نسبی وضعیت  این محلات است ولی در دهه پنجم انقلاب در شان انقلاب اسلامی نیست که شاهد معتادان متجاهر در سطح شهر باشیم.

رئیس فراکسیون امید ایجاد نظم در جامعه را یکی از وظایف مهم نیروی انتظامی دانست و تاکید کرد: سرمایه اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه است و بخشی از سرمایه اجتماعی در اختیار و به دست نیروی انتظامی است. مردم شکل حاکمیت، اخلاق حاکمیت و تغییر در رفتار حاکمیت را در چهره نیروی انتظامی و برخورد آنها می‌بینند.

در این دیدار سرتیپ «حسین رحیمی» فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گزارشی از اقدامات و فعالیت های پلیس را ارائه کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =