۱۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۱
کد خبرنگار: 917
کد خبر: 83508034
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتراض یک نماینده جلسه علنی مجلس را به حاشیه کشاند

تهران-ایرنا-اعتراض علی ادیانی نماینده قائمشهر نسبت به قطع شدن میکروفنش در هنگام ارائه تذکر باعث جدل لفظی وی با مسعود پزشکیان نائب رئیس اول مجلس شد.

در هنگام بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده علی ادیانی نماینده قائمشهر خواستار تذکری در ماده ۲۷ این لایحه در مورد آئین دادرسی مالیاتی شد و گفت: ماده ۲۷ مغایر ماده ۲۱۷ سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است.

در ادامه مسعود پزشکیان که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده  داشت خطاب به وی گفت شما اخطار می دهید یا تذکر، اخطار شما بر مبنای کدام اصل است.

ادیانی در پاسخ اظهار داشت:  اخطار بند ۶ ماده ۱۰۲ سیاست های کلی نظام قانون گذاری ابلاغی از سوی رهبری را دارم، ما در مفاد لوایح و طرح ها نمی توانیم تغییراتی ایجاد کنیم که در تغایر با متن پیشنهادی آن باشد این خلاف اصل ۱۱۰ قانون است.

پزشکیان گفت: این حرف های شما مخالفت است، قبول نیست، که ادیانی گفت: ماده ۱۲۷ آئین نامه داخلی می گوید  طرح ها و لوایح قانونی باید دارای موضوع و عنوان مشخص باشد و مواد متناسب با اصل و موضوع مطرح شده در طرح و لایحه باشد.

ادیانی ادامه داد: ماده ۲۷ این لایحه خلاف ماده ۱۲۷ آئین نامه است که پزشکیان در پاسخ اظهار داشت: شما باید اشکال را نسبت به این ماده بیان کنید که ادیانی گفت: اجازه دهید کلام منعقد شود که پزشکیان گفت: کلام منعقد شده است.

ادیانی اظهار داشت: گوینده می گوید کلام منعقد نشده، پزشکیان در پاسخ به وی گفت: مواد به نظر شما متناسب با موضوع نیست ولی به نظر من متناسب با موضوع است.

ادیانی خطاب به پزشکیان گفت: این روش اداره مجلس نیست، کلام من را بشنوید.

پزشکیان بیان کرد: صحبت های شما وارد نیست و اعلام کرد نفر بعد صحبت کند و در ادامه میکفروفن علیرضا محجوب نماینده تهران به عنوان پیشنهاد دهنده بعدی باز شد.

ادیانی در این هنگام به جایگاه هیات رئیسه رفت و شروع به اعتراض کرد و با فریاد خواهان دادن اخطارش بود، وکیلی عضو هیات رئیسه مجلس او را به آرامش دعوت و به پایین هدایت کرد. در این هنگام اکبر رنجبرزاده عضو هیات رئیسه مجلس نام ادیانی را به عنوان موافق پیشنهاد محجوب قرائت کرد که ادیانی گفت: جناب پزشکیان شما نخواستید خدا خواست اسم ادیانی به عنوان موافق آمد تا در تریبونی که در اختیار مجلس از سخن بگویم، به احترام مجلس و احترام حق شهروندی ملت و احترام به حق نمایندگی خود در اعتراض به رفتار خلاف آئین نامه ای جنابعالی سخن نمی گویم.

پزشکیان گفت: چرا سخن نمی گویید آقای ادیانی عزیز؟ من چه کار کردم در این هنگام رحیمی خواستار روشن شدن میکروفن ادیانی شد که وی گفت: اشکال کار این است که همان موقع که باید میکروفن روشن باشد قطع می کنید من باز هم عرض می کنم به عنوان اعتراض به رفتار رئیس جلسه که خلاف آئین نامه که حق نماینده را تضییع کرد حرف نمی زنم.

پزشکیان گفت: آقای ادیانی عزیز بنده هیچ وقت میکروفن هیچ کس را قطع نکردم، قطع شد من قطع نکردم، حرفی که می زنید درست نیست تهمت می زنید همین الان هم می گویم من قطع نکردم به نظرم اشکال آئین نامه بود و آن را وارد ندانستم و میکروفن قطع شد.

در ادامه ادیانی به نشانه اعتراض جلسه مجلس را ترک کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha