بخش خصوصی۱۶۸۰ میلیاردتومان برای گردشگری کرمان سرمایه‌گذاری می‌کند

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، در حال حاضر یک هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان در دست انجام است که با اجرای این طرح ها ۵ هزار تخت به تخت های موجود نیز افزوده می‌شود.

به گزارش ایرنا، فریدون فعالی روز سه شنبه در شورای اداری استان کرمان افزود: گردشگری به عنوان یکی از بزرگترین و پررونق ترین صنایع جهان در چند دهه اخیر مطرح شده است و بسیاری از کشورها محور توسعه خود را بر این اساس قرار داده و موفق بوده اند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان دارای ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه گردشگری است، تاکید کرد: در این استان  هفت اثر ثبت شده جهانی، ۷۰۰ اثر ثبت شده ملی و ۲۰ موزه با ۱۰ هزار قلم شی تاریخی وجود دارد و در این استان ۱۱ فصل کاوش انجام شده که آثار تمدنی این سرزمین را نشان می دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان به فعالیت ۴۷۴ واحد اقامتی، پذیرایی و بوم گردی با ۱۴ هزار و ۳۴۸ تخت در استان کرمان اشاره و بیان کرد: تا پایان شهریورماه سال جاری ۱۲۳ هزار و ۴۵۰ نفر گردشگر داخلی وارد استان کرمان شده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  ۹ درصد کاهش داشته است.

فعالی ادامه داد: در ۶ماه ابتدای سال جاری شمار گردشگران خارجی ورودی به استان کرمان ۲۲ هزارو ۹۹۷ نفر بوده است که ۱۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی اظهارداشت: در حال حاضر میانگین زمان اقامت گردشگر در استان کرمان ۱.۸ روز است که نشان می دهد در این استان  نتوانسته ایم مسیرهای گردشگری لازم برای افزایش ماندگاری گردشگران را برای آنها تعریف کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر استان کرمان در مسیر تورهای کلاسیک کشور قرار ندارد، در فرودگاه ایرلاین های خارجی نداریم، ویزای فرودگاهی صادر نمی کنیم و در معرفی ظرفیت های استان در فضای مجازی جزو ۵ استان آخر کشور است.

فعالی گفت: با تهیه طرح جامع گردشگری مباحثی تدوین می شود تا شرایط بهتر شود و در قالب این طرح برنامه ریزی می شود که با برنامه کاربردی و جامعه محور، گردشگری پایدار را  در استان محقق کنیم.

۷۴۴۰ / ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha