رویداد پارک‌های فضاپایه در پژوهشگاه فضایی ایران افتتاح شد

تهران- ایرنا- رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های موضوعی فضاپایه با حضور رئیس پژوهشگاه فضایی، رئیس سازمان فضایی کشور و تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور در پژوهشگاه فضایی ایران افتتاح شد.

در ورود به فصلی نو در فعالیت‌های جهان، ماه هدف پروازهای سرنشین‌دار قرار گرفته است. همزمان با پنجمین روز هفته جهانی فضا، مراسم آغازین رویداد تخصصی صنایع خلاق فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های موضوعی فضا پایه افتتاح شد. طرحی که منجر به خلق ایده‌های نو در زمینه پارک‌های موضوعی فضاپایه خواهد شد. 

حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در افتتاحیه این رویداد گفت: شور و حال جدید و مفاهیمی مانند استارتاپ‌های فضایی و پارک‌های فضایی که به این حوزه تزریق شده، مدیون زحمات دکتر براری رئیس سازمان فضایی کشور و محققانی است که در این حوزه کار می‌کنند. 
او اضافه کرد: این رویداد تلاشی است برای پیوند حوزه فضایی و گردشگری که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. 
در بخش فضایی امروزه، اقتصاد فضا به عنوان یک اقتصاد نوظهور و ارزش آفرین در دنیا مطرح است و از سوی دیگر، صنعت گردشگری در حال تبدیل شدن به سومین اقتصاد دنیاست. در هر دو حوزه کشور عزیزمان ایران دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است.
این رویداد تلاشی است برای پاسخ به این سوال که چطور می‌شود ظرفیت‌های خدادادی را با ظرفیت‌های علمی که در حوزه فضایی وجود دارد به یکدیگر پیوند زد و به توسعه کارآفرینی و رشد اقتصادی کشور کمک کرد.
در نگاه اول در حوزه فضایی از نیروی انسانی خبره و کارآمدی برخورداریم، در حوزه طراحی و ساخت ماهواره‌ها، در حوزه پرتاب ماهواره و توسعه خدمات فضاپایه، در حوزه گردشگری نیز کشور ما بالقوه خوب است. 
وی اضافه کرد: با تمام این‌ها صنعت گردشگری هنوز در کشور ما جا نیفتاده و امیدوارم این رویداد برای رونق گردشگری کشور ما موثر باشد. اگر فصل مشترک کاری خوبی بین این دو حوزه مهم اقتصادی پیدا کنیم، می‌توانیم امید داشته باشیم که اتفاقات خوبی در حوزه کارآفرینی و اشتغال زایی و بهبود رشد اقتصادی رخ خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =