۱۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۵
کد خبرنگار: 2961
کد خبر: 83507782
۰ نفر

برچسب‌ها

سلامت جسمانی و روانی_اجتماعی سالمندان فراهم شود

یزد - ایرنا - رئیس بهزیستی بافق گفت: با طراحی و تدوین تمهیدات و سیاست‌گذاری‌های اصولی دستگاه‌های اجرایی، زمینه تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی سالمندان فراهم شود.

محسن خوش‌گذران روز سه‌شنبه در جمع تعدادی سالمند بافقی با بیان اینکه احترام به سالمندان یکی از الزامات هر جامعه است اظهار داشت:  این موضوع در جوامع امروزی تا حدود زیادی فراموش شده است.

وی افزود: سالمندان گنجینه‌های ارزشمند خانواده و جامعه هستند و تکریم مقام و منزلت این عزیزان برگرفته از فرهنگ غنی تکامل انسانی و مورد تاکید دین مبین اسلام است.

این مسئول تصریح کرد: سالمندی دوره کمال، پرباری و بلندای زندگی هر انسانی می باشد و  جایی از زندگی است که می‌توان انسانی را دید که امروز با تکیه بر خردمندی و تجارب گذشته به فردا می‌نگرد.

وی خاطر نشان کرد: بهزیستی بنا بر وظایف ذاتی و قانونی خود تلاش می‌کند از طریق هم‌ افزایی ظرفیت‌های بالقوه موجود و با همکاری سازمان‌های غیردولتی فعال درحوزه سالمندی، وضعیت رفاه سالمندان و درنهایت شاخص‌های زندگی این عزیزان را ارتقاء بخشد.

حدودسه هزار سالمند و ۸۶۰ معلول در بافق زندگی می‌کنند که از تعداد معلول۱۰۰ نفر ناشنوا هستند و از خدمات بهزیستی بهره می‌برند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.

۷۵۴۳/ ۶۱۹۷
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =