اعتبار احداث تصفیه‌خانه فاضلاب ماکو به ۴۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد

ارومیه - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه حفاظت، حراست و صیانت از محیط زیست از اثرات مهم راه‌اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب است، گفت: اعتبار احداث تصفیه‌خانه این شهر باید به ۴۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد تا زمینه احداث سریع‌تر آن فراهم شود.

محمدرضا عبدالرحیمی روز سه‌شنبه در جلسه هماهنگی اقدامات اجرایی برای تسریع در پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب ماکو اظهار داشت: این طرح با قرارداد ۱۷۰ میلیارد ریالی اجرایی شده و در حال حاضر ۳۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ولی باید اعتبار آن افزایش یابد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن، احداث خط انتقال پروژه ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه دارد و برای تکمیل شبکه فاضلاب شهری نیز  ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است

طرح تصفیه خانه فاضلاب ماکو با فرآیند SBR / لجن فعال با هوادهی ممتد/ در ۲ مدول احداث می شود؛  این سامانه در سال ۱۳۷۶ آغاز شده ولی در این مدت به علت اختصاص نیافتن اعتبار مناسب ناتمام مانده بود.

در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری آذربایجان غربی تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری در حوزه آب و بیش از دو سوم این جمعیت نیز در حوزه جمع آوری فاضلاب تحت پوشش این شرکت قرار دارند.

شهرستان ماکو از جمله شهرهایی است که احداث سامانه فاضلاب در آن ضروری به نظر می رسد.

۷۱۳۲/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =