توجه به روستاها ملاک مهم ارزیابی مدیران قزوین

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: توجه به روستاها از حیث سرکشی و بازدید، ارایه خدمات و ارتقای آنها از این پس به عنوان یکی از ملاک های مهم ارزیابی مدیران اجرایی استان محسوب خواهد شد.

هدایت الله جمالی پور شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح همزمان طرح های روستایی استان قزوین که به مناسبت روز ملی روستا به طور نمادین در روستای ابراهیم آباد بویین زهرا برگزارشد،افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید توجه خاص و ویژه ای به روستاها داشته باشند و برای توسعه این نقاط بیش از پیش بکوشند.

استاندار قزوین گفت: با وجود تلاش های انجام شده و خدمات ارایه شده از گذشته تاکنون هنوز بسیاری از روستاهای ما با یک محیط مناسب برای زندگی فاصله دارند و ما باید این فاصله را از میان برداریم.

جمالی پور با بیان اینکه یکی از دغدغه های مهم دولت توسعه روستاهاست،اظهار داشت: چهره بسیاری از مناطق روستایی در حال تغییر است اما توسعه این نقاط به شکل مطلوب تنها به واسطه اعتبارات دولتی محقق نخواهد شد بلکه باید اهالی روستاها،خیران،  سرمایه گذاران محلی و نخبگان بومی نیز در توسعه منطقه خود مشارکت داشته باشند.

استاندار قزوین گفت: با گسترش خدمات دولت به روستاها شاهد توقف روند مهاجرت روستاییان به شهر و آغاز مهاجرت معکوس هستیم که این روند می تواند احیا و توسعه نقاط روستایی را به دنبال داشته باشد.

این مسئول همچنین بر تقویت کشاورزی و گسترش صنایع این بخش به ویژه در نقاط روستایی تاکید کرد.

جمالی پور در بخش دیگری از صحبت های خود جلب رضایت مردم از سوی دستگاه های اجرایی را بسیار با اهمیت دانست و گفت: رییس جمهوری در جلسه معرفی بنده به عنوان استاندار قزوین به طور ویژه به این مهم تاکید کردند و خواستار توجه ویژه به این مهم شدند.

استان قزوین دارای ۸۴۲ روستای دارای سکنه است.

۳۰۱۳