۱۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۷
کد خبرنگار: 2217
کد خبر: 83507522
۰ نفر

برچسب‌ها

کاغذهای باطله سنگ‌بنای ۲ مدرسه در تالش شد

آستارا - ایرنا - اداره آموزش و پرورش تالش، ۲ مدرسه ساخته شده از فروش کاغذهای باطله را طی آئینی به بهره برداری رساند.

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیر آموزش و پرورش تالش عصر دوشنبه در آئین افتتاح مدارس یک کلاسه پروین اعتصامی روستای میناچال و شهید اشرفی اصفهانی روستای خطبه سرای این شهرستان گفت: برای ساخت هر یک از این مدارس با زیربنای ۳۳ مترمربع ، بیش از ۲۰ تن کاغذ باطله جمع آوری و فروخته شده است.

مرتضی مختاری ادامه داد: ۶۰۰ میلیون ریال برای احداث هر مدرسه هزینه شده و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان نیز مشارکت کرده است.

وی افزود: طرح جمع آوری کاغذهای باطله برای مدرسه سازی در تالش، از سال ۹۶ آغاز شده و به زودی کلنگ سومین مدرسه در روستای دولبین به زمین زده خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش تالش گفت: اطلاع رسانی و فرهنگ سازی تفکیک زباله های تر و خشک، مهم است و این حرکت فرهنگی در مدارس تالش از دوره های ابتدایی و راهنمایی آغاز شده است. 

سید عیسی مهدوی فرماندار تالش نیز در این آئین با قدردانی از همت جمعی در تدارک مقدمات ساخت این مدارس، ترویج فرهنگ همکاری و همیاری در جامعه را، سرآغاز انجام کارهای بزرگ دانست.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع و سال تحصیلی در مدارس آن، با حضور ۳۲ هزار دانش آموز آغاز شده است.

۷۱۰۶ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =