۷۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای کردستان کشف شد

سنندج - ایرنا - جانشین فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی از کشف ۷۳ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق، طی یک ماه گذشته در مرزهای کردستان خبر داد.

سردار احمد علی گودرزی عصر دوشنبه اظهار داشت: اظهار داشت: در راستای کنترل مرزها و برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور، مرزبانان استان کردستان در یک ماه گذشته توانستند در چندین عملیات دقیق و برنامه‌ریزی شده، مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه و قاچاق را کشف کنند.

وی افزود: مرزبانان این استان در چند عملیات موفق شدند ۱۱۷ هزار و ۶۲۹ پاکت سیگار خارجی، ۱۰۰ هزار و ۶۶۹ قلم داروی قاچاق و ۷۷۲ دستگاه گوشی تلفن همراه و تبلت، سه هزار و ۶۲۸ قلم لوازم آرایشی بهداشتی و ۱۹ هزار ثوب البسه خارجی، ۴۲ هزار و ۲۳۵ لیتر سوخت را کشف کنند.

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه در این راستا ۷۰ قاچاقچی دستگیر و ۴۳ وسیله نقلیه توقیف شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را ۷۳ میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار گودرزی افزود: مرزبانان در سراسر مرزهای ایران اسلامی برای مقابله با قاچاق کالا، پوشش خلاهای مرزی و بحث انسداد مرز را در طول نوار مرزی با جدیت در دستور کار خود قرار داده و با ارائه خدمت شبانه روزی در نقاط صفر مرزی، تمام توان خود را برای مقابله با ورود و خروج کالای ممنوعه از مبادی غیر رسمی به کار می گیرند.

پلیس کردستانی پیشنهاد رشوه ۵۰ میلیون ریالی را رد کرد 

فرمانده انتظامی کردستان گفت: ماموران کلانتری ۱۴ شهرستان سنندج در پی یک کار اطلاعاتی و پلیسی، سارق سابقه دار و حرفه ای منزل را حین سرقت در یک مجتمع مسکونی شناسایی کردند.

سردار علی آزادی اظهار داشت: متهم با مشاهده ماموران قصد فرار داشت که با هوشیاری عوامل انتظامی دستگیر وبرای انجام تحقیقات به کلانتری منتقل شد.

وی افزود: متهم حین تحقیقات و برای فرار از مجازات قانونی و تطمیع مامور تجسس کلانتری به وی ۵۰ میلیون ریال رشوه پیشنهاد کرد که با امتناع مامور وظیفه شناس مواجه شد.

فرمانده انتظامی کردستان اضافه کرد: مراتب توسط مامور وظیفه شناس صورتجلسه و متهم پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

۳۰۳۴/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =