۱۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۳
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83507371
۰ نفر

برچسب‌ها

چین سامانه موشکی دفاعی خود را با کمک روسیه تقویت می کند

پکن- ایرنا- چین در حال همکاری با روسیه و کمک گرفتن از آن کشور برای تقویت و ارتقای سامانه های موشکی دفاعی هشدار دهنده خود است.

تایمز آسیا روز سه شنبه در گزارشی از منطقه شرق آسیا آورده است این کمک ها پس از آن در اختیار چین قرار می گیرد که روسیه، کیت های فنی تسلیحاتی پیشرفته را به پکن فروخته است.

گزارش حاکی است یکی از اصلی ترین اهداف این همکاری تقویت سامانه های موشکی دفاعی دو کشور در برابر آمریکا و متحدان اروپایی و آسیای شرقی این کشور است.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه چند روز قبل در جریان یک همایش کارشناسی سیاسی درباره این موضوع و همکاری های دو کشور در زمینه های امنیتی و سامانه های موشکی اطلاع رسانی کرد.

وی گفت که ما در حال همکاری با شرکای چینی برای ایجاد سامانه موشکی هشدار دهنده هستیم.

گزارش حاکی است در زمان حاضر فقط آمریکا و روسیه هستند که دارای چنین سامانه های پیشرفته ای می باشند و اگر این کار صورت گیرد چین هم به جمع این دو کشور افزوده خواهد شد.

این سامانه به کشورهای دارنده آن امکان می دهد موشک های بالستیک قاره پیمایی را که پرتاب می شود رهگیری کنند.

کرملین اما حاضر به ارایه جزییات این برنامه و زمان عملیاتی شدن این سامانه و ارتباط آن با سامانه موشکی هشدار دهنده روسیه و اینکه چه مساحتی را تحت پوشش قرار می دهد ، نشده است.

این اتفاقات در شرایطی می افتد که آمریکا روی موشک های پیشرفته کار می کند و کره شمالی چندین فروند موشک آزمایش کرده و چین هم در روزهای اخیر یک موشک مافوق صوت آزمایش کرده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha