مشکلات کارگری ۱۹ واحد صنعتی استان مرکزی رفع شد

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: مشکلات کارگری ۱۹ واحد صنعتی و تولیدی این استان از سال گذشته تا کنون رفع شده است.

به گزارش ایرنا، «بهروز اکرمی» روز دوشنبه در آیین بازدید از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود:  ۵۹ واحد تولیدی استان پارسال با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کردند که این مهم با پیگیری مدیریت ارشد استان و همکاری کارگران و کارفرمایان به ۴۰ واحد رسیده است.
وی ادامه داد: وضعیت کارگری استان مرکزی نسبت به میانگین کشوری مناسب‌تر است و مشکلات واحدهای صنعتی با جدیت پیگیری می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به‌عنوان متولی بخش تولید وظیفه دارد مشکلات و مسائی کارگری را پیش از حساس شدن تشخیص داده و برای حل آن‌ها راهکار مناسب ارایه کند.
اکرمی اظهار داشت: اگر در سال‌های گذشته در خصوص مسایل آذرآب و هپکو تصمیم‌های کارشناسی اتخاذ می‌شد اکنون به جای اعتراض‌های کارگری، رونق تولید در این واحدها جریان داشت.
او در خصوص مسایل تعاونی‌های استان نیز گفت:  بیش از پنج هزار و ۶۰۰ تعاونی در استان به ثبت رسیده که ۲ هزار واحد آن غیرفعال است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان باید ضمن غربالگری تعاونی‌های استان نسبت تغییر مسیر نگرش این بخش از سنتی به مدرن و استارتاپی و اشتغال جدید حرکت کند.
بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی صنعتی و پنج هزار و ۶۰۰ تعاونی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.
/۶۰۱۳/۳۰۱۷

سرخط اخبار استان‌ها