فرماندار فسا : فروش قسمت‌هایی از کارخانه قند آینده شغلی کارگران را به خطر می‌اندازد

شیراز_ایرنا_ معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا بر لزوم تامین حق و حقوق کارگران کارخانه قند این شهرستان و پرداخت مطالبات و در عین حال پابرجا بودن کارخانه تاکید کرد و گفت:تا پایان مهرماه خبرهای خوشی  برای کارگران کارخانه قند در راه است ، ما با فروش قسمت‌هایی از کارخانه برای تامین حقوق کارگران مخالفیم ، با فروش قسمت‌هایی از کارخانه، آینده شغلی کارگران به خطر خواهد افتاد.

حسین آرگیو فرماندار شهرستان فسا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارگران کارخانه قند باید در محیطی آرام مطالبات خود را پیگیری کنند. کارگران مطمئن باشند حق و حقوق خود را تا ریال آخر دریافت خواهند کرد.

فرماندار فسا افزود: ما می‌خواهیم مشکلات این کارگران به صورت ریشه‌ای حل شود و کارخانه هم پابرجا بماند تا در رونق اقتصادی شهرستان موثر باشد و از طرفی حق و حقوق کارگران تا ریال آخر پرداخت شود و آینده شغلی آنها به خطر نیفتد.

 جمعی از کارگران کارخانه قند فسا برای ششمین بار در سال‌جاری مجددا امروز ۱۵ مهر ماه در مقابل فرمانداری  شهرستان فسا اجتماع و خواستار پیگیری مطالباتشان از طریق  مسئولین شهرستان شدند.

به گفته کارگران تا پیش از واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی، کارگران از  امنیت شغلی و حمایت بیشتری برخوردار بودند. دی ماه سال ۹۵ این کارخانه به بخش خصوصی واگذار شد. 

کارگران کارخانه قند فسا همچنین می گویند وعده‌های مالک این کارخانه مبنی بر پرداخت معوقات محقق نشده است،  ششم مرداد ۹۸ نیز برای پنجمین بار در این سال کارگران اقدام به مراجعه دسته جمعی به فرمانداری فسا کردند.

پرداخت نشدن حقوق کارگران در ماه‌های گذشته از جمله مواردی بود که این کارگران عنوان کردند.

برخی از کارگران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند: حدود ۵ ماه است که حقوقشان را پرداخت نکرده‌اند، وضعیت اقتصادی و گرانی امروز، اجاره خانه و بقیه هزینه‌ها به شدت به این افراد و خانواده هایشان فشار می آورد.

این کارگران می گویند: پرداخت نکردن حقوق از طرف کارخانه باعث شده مدام از دوستان و آشنایان به خاطر هزینه‌های زندگی قرض بگیرند و بار بدهی بالایی داشته باشند.

این کارگران با همین هدف و خواسته بارها به فرمانداری شهرستان فسا رفته اند که تاریخ‌های ۲۸ فروردین، ۹ تیر، ۲۰ و ۲۱ تیر ماه و ششم مرداد و ۱۵ مهر ماه ۹۸  بوده است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است. 

۹۶۵۳ /۶۱۱۳

اخبار مرتبط