۲ هزار و ۴۸۰ طرح روستایی در کشور به بهره‌ برداری رسید

بیرجند - ایرنا - ۲ هزار و ۴۸۰ طرح حوزه روستایی با حضور معاون اول رئیس جمهوری در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور به بهره‌ برداری رسید.

این تعداد طرح عمرانی و زیرساختی به ارزش ۷۱۴ میلیارد تومان عصر دوشنبه با فرمان اسحاق جهانگیری و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با استانداران سراسر کشور افتتاح شد.

ششمن همایش ملی روز روستا و عشایر امسال نخستین بار خارج از تهران و در استان خراسان جنوبی برگزار شد.

از مجموع طرح های حوزه روستایی ۷۱ طرح و پروژه در حوزه آبرسانی روستایی، ۵۴ پروژه ساخت و آسفالت راه روستایی، ۳۹۲ پروژه خدمات ارتباطات رادیویی، تلفن ثابت و همراه و اینترنت و یک هزار و ۲۳۴ پروژه بهسازی محیط و آسفالت معابر است.

همچنین ۱۴۵ پروژه خدمات جهاد کشاورزی، ۱۵ پروژه خدمات بهداشت و درمان، ۱۵۷ پروژه برق رسانی، ۷۴ پروژه گازرسانی و پروژه‌هایی در حوزه خدمات صدا و سیما و امور عشایر امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری در بیرجند مرکز خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

استاندار یزد در ارتباط ویدئو کنفرانس گفت که ۱۰۰ پروژه عمرانی در روستاهای این استان با اعتبار ۲۲۸ میلیارد ریال افتتاح شد و این اعتبارات و پروژه‌ها در بخش‌های مختلف از جمله بنیاد مسکن، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی و اعتبارات مربوط به دهیاری‌ها اجرا شده است.  

به گفته استاندار فارس در این استان نیز ۲۲۸ پروژه با اعتبار ۵۷ میلیارد تومان برای مناطق عشایری و روستایی افتتاح شد. 

سهم استان قزوین از پروژه‌های روز ملی روستا و عشایر ۱۰۶ پروژه بود که با اعتبار ۲۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید. 

برای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ۶۵ طرح اقتصادی و عمرانی افتتاح شد که به گفته استاندار این استان ۱۹۳ نفر اشتغال مستقیم و ۲۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم از محل این طرح‌ها ایجاد شده است. 

۶۸ پروژه در استان کردستان با ۱۷۵ میلیارد تومان اعتبار نیز همزمان با روز ملی روز روستا و عشایر به صورت ارتباط ویدئو کنفرانس توسط معاون اول رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید. 

ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر امروز دوشنبه ۱۵ مهر نخستین بار خارج از تهران در سالن اجلاس دانشگاه پیام نور بیرجند برگزار شد و این استان میزبان معاون اول رئیس جمهوری، چهار وزیر، مسئولان کشوری و فعالان حوزه روستایی و عشایری بود.

هشت تفاهم‌نامه نیز در این همایش امضا شد که چهار تفاهم‌نامه متعلق به خراسان جنوبی است.

۱۵ مهر در تقویم رسمی کشور روز روستا و عشایر نام دارد پنج دوره پیشین همایش ملی روز روستا و عشایر در تهران برگزار شده بود.

معاون اول رئیس جمهوری صبح امروز (دوشنبه) با سفر به بخش درح شهرستان سربیشه با مردم این منطقه مرزی نیز دیدار کرد. 

۷۵۵۷*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =