لغو مجوز صندوق‌های پژوهش وفناوری با عملکرد نامناسب

تهران- ایرنا- عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: با تصویب کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری سراسر کشور، مجوز صندوق‌های پژوهش وفناوری با عملکرد نامناسب لغو خواهد شد.

دکتر محمدصادق خیاطیان یزدی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: با توجه به حساسیت‌هایی که در خصوص نهادهای مالی در کشور وجود دارد، موضوع نظارت، ارزیابی و لغو مجوز صندوق‌های پژوهش و فناوری در کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری غیر دولتی بررسی شد.

وی بیان کرد: این ابزار هم در اساسنامه صندوق‌های پژوهش و فناوری و هم در دستورالعمل فعالیت صندوق‌ها دیده شد، صندوق‌های پژوهش و فناوری که خوب کار کنند تشویق خواهند شد و صندوق‌هایی که احیانا عملکرد مناسبی نداشته باشند، مجوزشان لغو و عملیات آن‌ها متوقف خواهد شد.

 خیاطیان یزدی با اشاره به اینکه این امر باعث ارتقاء فعالیت صندوق‌ها خواهد شد، ادامه داد: پیش از این، مصوبه ارزیابی و لغو مجوز صندوق‌های پژوهش و فناوری را در اساسنامه نداشتیم، با تصویب این مصوبه از ۳۷ مجوز فعالیت صندوق‌های پژوهش و فناوری در سراسر کشور، دو مجوز به دلیل نداشتن عملکرد مناسب لغو شد.

وی یادآور شد: اساسنامه جدید صندوق‌های پژوهش و فناوری درحال تصویب است، توجه به بخش خصوصی تأثیرگذار و امیدبخش بسیار مهم است.

دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری سراسر کشور در صندوق نوآوری و شکوفایی مستقر و صندوق نوآوری و شکوفایی نیز از اعضای این کارگروه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =