۱۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۷
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83507064
۰ نفر

برچسب‌ها

انتقال ۲۸ هزار تن گندم لرستان از طریق راه آهن

خرم‎آباد - ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: ۲۸ هزار و ۵۱۲ تن گندم امسال از طریق خطوط ریلی به ۶ استان ارسال شده است.

به گزارش ایرنا حجت الله بیرانوند روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این مقدار گندم به استان های اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، سیستان وبلوچستان و کرمان حمل شده است.

وی جلوگیری از ایجاد ترافیک، تصادفات جاده ای و کاهش مصرف انرژی و سوخت را از مزایای انتقال ریلی محصولات برشمردو ادامه داد: ۲۹۸ هزار و ۲۴۱ تن گندم مازاد کشاورزان استان امسال به صورت تضمینی خریداری و مجموع ۵۰۰ میلیارد و ۱۲۸ میلیون تومان مطالبات این قشر به طور کامل تسویه شده است.

این میزان از طریق  ۴۰ مرکز و در قالب ۶۴ هزار و ۲۶۱ محموله از ۲۷ هزار و ۴۷۲ کشاورز خریداری شده که بیشترین میزان خرید گندم تا کنون به ترتیب مربوط به ازنا با ۶۴ هزار تن، کوهدشت ۵۴ و دلفان ۳۶ هزار تن بوده است.

وی با اشاره به پایان خرید تضمینی گندم در لرستان اضافه کرد: نرخ خرید گندم معمولی امسال به ازای هر کیلوگرم یکهزار و ۷۰۰ تومان و گندم دوروم نیز یکهزار و ۷۷۰ تومان است درحالی که این قیمت‌ها سال گذشته به ترتیب یکهزار و ۳۰۰ و یکهزار و ۳۷۰ تومان بود.

به گزارش ایرنا، حدود ۲۵۰ هزار هکتار از مجموع ۸۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی لرستان زیر کشت گندم است.

۷۲۶۹/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =