مرکز افکارسنجی در قوه قضاییه تشکیل شود

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به لزوم تقویت سرمایه اجتماعی این قوه پیشنهاد داد: مرکز اختصاصی افکارسنجی دستگاه قضا تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه قوه قضاییه، حجت الاسلام هادی صادقی روز دوشنبه در دیدار با سید حجت الله علم الهدی، رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه این مطلب را بیان کرد و خواستار برگزاری نشست‌ها و میزگردهای تخصصی با حضور صاحبنظران در این زمینه شد تا از مطالب ثبت و ضبط شده برای استخراج ایده و نکته استفاده شود.

وی ضمن تاکید بر لزوم همکاری پژوهشگاه برای جریان‌سازی در قوه قضاییه درباره حبس‌زدایی گفت: لازم است برای گفتمان‌سازی پیرامون حبس زدایی و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس بین قضات، دانشگاهیان و قانونگذاران کار جدی شود.
صادقی با اشاره به همکاری با پژوهشگاه در زمینه تولید محتوا برای راه‌اندازی ویکی حقوقی، اظهار کرد: برای این منظور وظیفه انتشار محتوای تولید شده توسط پژوهشگاه بر عهده معاونت فرهنگی قوه قضاییه است.

گروه فقه قضا در پژوهشگاه قوه قضاییه تشکیل شود

علم الهدی در این دیدار ضمن اعلام آمادگی برای تامین نیازمندی‌های پژوهشی معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: برای این منظور می‌توان کارگروه مشترکی میان پژوهشگاه و معاونت فرهنگی تشکیل داد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های پژوهشگاه قوه قضاییه اظهار داشت: استفاده از نخبگان علمی و دانشگاهی به عنوان هیات علمی برای تامین نیازهای قوه قضاییه از برنامه‌های پژوهشگاه است و با استفاده از ظرفیت سرباز نخبه‌های معرفی‌شده توسط دانشگاه عالی دفاع ملی در پژوهشگاه می‌توانیم گام موثری برای رفع نیازهای پژوهشی قوه قضاییه برداریم.
علم الهدی با اشاره به تشکیل گروه فقه قضا در پژوهشگاه از پیشنهاد معاون فرهنگی قوه قضاییه مبنی بر گردآوری اسناد تاریخی مربوط به قوه قضاییه و راه‌اندازی موزه و مرکز اسناد استقبال کرد و برای راه‌اندازی این مرکز اعلام آمادگی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =