مخالفت برخی اهالی بازار با پیاده‌راه‌ سازی در خیابان امام(ره) سمنان

سمنان- ایرنا- رئیس هیات امنای بازار سمنان گفت: جمعی از بازاری‌های سمنان با پیاده‌راه سازی در خیابان امام (ره) این شهر در صورت اتخاذ نشدن برنامه‌های کارشناسی و رفع نشدن مشکلات زیرساختی در این منطقه مخالف هستند.

علی اکبر صیادجو عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پیاده‌راه سازی خیابان امام(ره) سمنان نیازمند توجه به دیدگاه‌های فنی و کارشناسی است و نمی‌توان برای توسعه یک بخش از اقتصاد شهر مشکلاتی برای اصناف و بازاریان ایجاد کرد.
وی خاطر نشان کرد: توجه به امکانات ترابری برای جابجایی بازاریان و کالای واحدهای صنفی، توقفگاه، حمل و نقل شهروندان و گردشگران در منطقه در ساخت پیاده راه باید مدنظر مسئولان قرار گیرد.
رئیس هیات امنای بازار سمنان ادامه داد: توجه به امکانات تفریحی و گردشگری و استفاده از فناوری‌های روز و نمونه‌برداری از شهرهای موفق در اجرای طرح پیاده راه سازی باید مورد توجه شهرداری سمنان به عنوان متولی اجرای این طرح باشد.
صیادجو اضافه کرد: خیابان امام(ره) به عنوان قلب بازار اقتصادی مرکز استان سمنان مطرح است و برای اجرای طرح‌های اقتصادی و گردشگری، پیوست‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: بازسازی بازار سمنان به عنوان یکی از بازارهای تاریخی و گردشگری کشور در دستور کار است و با کمک بازاریان برای بازسازی این بازار اقدام می شود.
رئیس هیات امنای بازار سمنان گفت: رونق کسب و کار در بازار سمنان نیازمند رفع مشکلات زیرساختی است و باید مسئولان برای بازسازی این بازار اقدام کنند.
براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ شهر سمنان ۱۸۵ هزار و ۱۲۹ نفر جمعیت دارد.
۷۳۳۹/۷۴۰۸

اخبار مرتبط