۱۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83506872
۰ نفر
 اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- رییس کل دادگستری هرمزگان از اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در مساجد و حوزه‌های قضایی استان خبر داد و گفت: این طرح با هدف آموزش همگانی مسایل قضایی و حقوقی به شهروندان در دست اجرا است.

علی صالحی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به موجب این طرح، با همکاری ائمه جمعه و جماعات و هیأت امنای مساجد؛ حقوقدانان، قضات و مسئولان قضایی بر اساس اولویت‌ها با حضور در مساجد و محله‌های مختلف، نسبت به آموزش همگانی مسایل قضایی و حقوقی به شهروندان اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به اجرای دیگری به نام طرح قاضی مدرسه در هرمزگان، گفت: این طرح به طور جدی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و به منظور ارتقای سطح آگاهی‌های حقوقی دانش آموزان و شناخت آسیب‌های احتمالی در مدارس هرمزگان در حال اجرا است.

صالحی خاطرنشان کرد: طرح قاضی مدرسه بر اساس آمار، مورد استقبال دانش آموزان و والدین آنها قرار گرفته و یکی از طرح‌های مهم در دست اجرا است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: مقرر شده تا در سال جاری، این طرح ساماندهی و گسترش یابد و دوره‌های آموزشی به تناسب اولویت‌بندی جرایم و مناطق پرخطر برگزار شود.

وی تصریح کرد: با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و به منظور آگاهی بخشی به دانش آموزان در خصوص عواقب خشونت و بزهکاری نیز طرح‌های مختلفی در استان در حال اجرا است.

۷۱۹۸/۲۰۹۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =