محور شهداد - نهبندان پس از ۶ماه همچنان مسدود است
تخریب محور ارتباطی شهداد - نهبندان بر اثر جاری شدن سیلاب

کرمان - ایرنا - خسارت های سنگین سیل فروردین ماه امسال در استان کرمان موجب تخریب کامل بخشی از محور ترانزیتی اصلی شهداد - نهبندان شد که با وجود تلاش‌ها، این مسیر پس از ۶ ماه انتظار همچنان مسدود مانده است.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان در این خصوص به خبرنگار گفت: در فروردین‌ماه امسال به علت بارش شدید باران و طغیان رودخانه‌ها در سه استان کرمان، خراسان جنوبی و یزد، آب زیادی به منطقه شهداد وارد و موجب تخریب کامل بخشی بزرگ از محور شهداد - نهبندان شد.

احسان عراقی زاده  روز دوشنبه افزود: خسارت های سیلاب به این محور بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان برآورد شده و پس از انسداد این محور،  مسیر ارتباطی نهبندان - بیرجند - دیهوک - راور جایگزین شد.

وی عنوان کرد: امکان تردد زمینی و بازگشایی مسیر تاکنون به علت تخریب کامل و باتلاقی بودن کیلومتر ۶۰ تا ۷۵ و ایجاد یک دریاچه در این بخش، مقدور نشده و تنها راه سفر به این منطقه به صورت هوایی است.

معاون راهداری استان کرمان تصریح کرد: چند مشاور برای برآورد و طراحی محور ارتباطی شهداد - نهبندان به منطقه اعزام شدند اما تنها سه کیلومتر از مجموع ۱۵ کیلومتر تخریب شده را بررسی کردند زیرا امکان پیشروی در این مسیر وجود نداشت.

وی با اشاره به پیگیری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان از وزارت راه و شهرسازی برای رفع مشکل انسداد محور شهداد - نهبندان گفت: تاکید بر احداث مسیر جدید و یا بازسازی مسیر موجود توسط معاونت ساخت و توسعه این وزارت‌خانه است.

محور شهداد تا نهبندان بیش از ۱۸۰ کیلومتر است و تمامی این محور در منطقه کویری با آب و هوای خشک و تابستان بسیار گرم و سوزان قرار دارد.

این محور به علت وجود کلوت ها (کوه‌های شنی دیواره دار) یکی از محورهای گردشگری محسوب می‌شود و سالانه علاقمندان زیادی از داخل و خارج از استان به این منطقه سفر می‌کنند.

بخش شهدا در فاصله ۹۰ کیلومتری کرمان قرار گرفته است.

۷۴۲۰ / ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha