همایش ملی روز روستا و عشایر در خراسان جنوبی آغاز شد

بیرجند - ایرنا - ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر روز دوشنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری، چهار وزیر و ۴۰ مدیر ارشد دستگاه اجرایی در بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی آغاز شد.

همایش ملی روز روستا و عشایر عصر امروز پانزدهم مهر در روزی که در تقویم رسمی کشور روز روستا و عشایر نام دارد، نخستین بار است که خارج از تهران و با حضور فعالان حوزه روستایی و عشایری سراسر کشور در سالن اجلاس دانشگاه پیام نور بیرجند برگزار شد.

ششمین همایش در ۲ بخش برنامه ریزی و بخشی از آن صبح امروز (دوشنبه) با حضور اسحاق جهانگیری در بخش درح شهرستان مرزی سربیشه برگزار شد.

وزرای جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و روسای کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به همراه جمعی از معاونان وزرا و مسئولان کشوری با معاون اول رئیس جمهوری امروز به استان خراسان جنوبی آمدند و در این همایش حضور دارند.

معاون اول رئیس جمهوری پیش از حضور در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر از نمایشگاه دستاوردهای دولت تدبیر و امید و ظرفیت‌های استان خراسان جنوبی در حوزه روستایی و عشایری بازدید کرد.

هشت تفاهم‌نامه با وزرا و روسای سازمان‌ها و نهادهای مختلف همزمان با برگزاری همایش ملی روز روستا و عشایر امضا می‌شود که چهار تفاهم‌نامه متعلق به استان خراسان جنوبی است.

همچنین امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری ۲ هزار و ۴۸۰ طرح روستایی به ارزش ۷۱۴ میلیارد تومان در سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

استان مرزی خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و حدود ۴۱ درصد جمعیت آن ساکن روستا هستند.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =