نقش سازنده زنان در جامعه باید تقویت شود

یاسوج - ایرنا - فرماندار کهگیلویه با اشاره به نقش مهم زنان در توسعه اجتماعی گفت: نقش سازنده و کلیدی زنان در توسعه جامعه برای کاهش آسیب های اجتماعی باید تقویت شود.

علیرضا اتابک روز دوشنبه در کارگروه بانوان و خانواده با اشاره به اینکه جایگاه و منزلت زنان همیشه دارای اهمیت خاصی است اظهارداشت: نقش و رسالت اصلی زنان شهرستان در پرورش نیروی انسانی جامعه باید بیش از پیش تقویت شود.

وی بر فعالیت بیشتر زنان در عرصه‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: دولت تدبیرو امید زمینه حضور فعالیت بیشتر زنان در مدیریت جامعه را فراهم کرده است.

اتابک تصریح کرد: در صورت فعالیت‌های بیشتر زنان در اجتماع  علاوه بر کاهش آسیب‌های اجتماعی کارآمدی زنان در مقایله با بحران‌های مختلف نیز افزایش می‌یاید.

فرماندار کهگیلویه ارتقا جایگاه زنان در جامعه را نیازمند تلاش بیشتر بانوان دانست و گفت: واگذاری مسئولیت به بانوان تاکنون از لحاظ کمی و کیفی رشد خوبی داشته است.

وی وجود بیش از یکهزارو ۹۰۰ زن سرپرست خانوار در شهرستان کهگیلویه را یک آمار نگران کننده دانست و افزود: نیاز است زنان با استفاده از توانمندی خود در راستای حل مشکلات تلاش بیشتری داشته باشند.

اتابک تصریح کرد: زنان می توانند از ظرفیت فنی حرفه ای برای یادگیری مشاغل مختلف برای درآمدزایی و پیشرفت جامعه به نحو احسن استفاده کنند.

شهرستان ۱۳۱ هزار نفری کهگیلویه دارای چهارشهر، چهار بخش و ۱۰ دهشتان است.

از این میزان بیش از ۹ هزار نفر زیر پوشش نهادهای حمایتی هشتند.

۷۵۳۱/۱۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =