۷ هزار و ۵۶۱ نفر امسال در حوادث رانندگی جان باختند

تهران- ایرنا- سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مردادماه امسال ۷ هزار و ۵۶۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، میزان جانباختگان حوادث رانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۷ هزار و ۴۸۹ نفر، یک درصد افزایش یافته است.

به گزارش روز دوشنبه سازمان پزشکی قانونی، از کل جانباختگان حوادث رانندگی پنج ماهه امسال ۵ هزار و ۹۱۸ نفر مرد و هزار و ۶۴۳ نفر زن بودند.

همچنین در این مدت استان های فارس با ۶۱۲، خراسان رضوی با ۵۴۳ و تهران با ۵۴۲ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۵۱، چهار محال و بختیاری با ۹۲ و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۰۴ فوتی کمترین آمار کشته شدگان حوادث رانندگی را داشته اند.

بر اساس این گزارش از ۷هزار و ۵۶۱ فوتی تصادفات در پنج ماهه امسال، ۵هزار و ۲۰ نفر در محورهای برون شهری، هزار و ۸۳۸ نفر در مسیرهای درون شهری، ۵۰۲ نفر در مسیرهای روستایی، ۵۲ نفر در راه های اختصاصی و ۱۴۹ نفر در سایر مسیرها جان خود را از دست داده اند.

کاهش سه دهم درصدی مصدومان تصادفات پنج ماهه

پزشکی قانونی در این گزارش تاکید کرده است : در پنج ماهه امسال آمار مصدومان حوادث رانندگی که به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند، سه دهم درصد کاهش یافت، در این مدت ۱۵۷ هزار و ۸۳۶ مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۱۱۲ هزار و ۳۲۷ نفر آنان مرد و ۴۵ هزار و ۵۰۹ نفر زن بودند همچنین شمار مصدومان حوادث رانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش سه دهم درصدی داشت.

در این مدت استان های تهران با ۱۶ هزار و ۹۷۵، خراسان رضوی با ۱۲ هزار و ۴۵۷ و اصفهان با ۱۲ هزار و ۱۱۷ نفر بیشترین آمار مصدومان تصادف را داشته اند.

رشد ۴.۴ درصدی تلفات در مرداد

در ادامه گزارش پزشکی قانونی آمده است: در مرداد ماه امسال هزار و ۷۲۹ نفر در حوادث رانندگی جان باختند که یکهزار و ۳۴۱ نفر از آنان مرد و ۳۸۸ نفر زن بودند و آمار جانباختگان مرداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که آمار در گذشتگان تصادفات هزار و ۶۵۶ نفر بود، ۴.۴ درصد بیشتر شده است.

همچنین شمار مصدومان در مرداد ماه نیز ۳۴ هزار و ۱۵۰ نفر بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲.۵ درصد کاهش یافته است.

پزشکی قانونی در این گزارش تصریح کرده است: در پنج ماهه امسال بیشترین آمار جابختگان با هزار و ۷۲۹ مربوط به مرداد ماه و کمترین آن با هزار و ۲۴۲ نفر مربوط به فروردین ماه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =