شرط محدودیت سنی تردد اتوبوس‌ها به عراق برداشته شد

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه تعاونی‌های مسافری کشور گفت: به دلیل افزایش تقاضای سفر به عراق شرط سنی برای ورود اتوبوس‌هایی که وارد خاک عراق می‌شوند از ۵ سال به ۹ سال افزایش یافت.

احمد رضا عامری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: بر اساس تصمیم جدید سازمان راهداری اتوبوس‌ها تا سن ۹ سال می‌توانند در ایام طرح اربعین وارد عراق شده و مسافران را از مرزها به شهرهای عراق برسانند.

وی گفت: تصمیم قبلی که محدودیت سنی ۵ ساله را برای اتوبوس‌ها گذاشته بود برداشته شد و ناوگانی که در ایام اربعین در مرزها تردد دارند مشمول قانون سفرهای خارجی شده و در صورتی که ۹ سال عمر داشته باشند می‌توانند مسافران را از مرزهای خروجی به شهرهای عراق برسانند.

 رییس اتحادیه تعاونی‌های مسافری کشور خبر داد که تصمیم جدید مشمول اتوبوس‌های دربستی و هم اتوبوس‌هایی که تک فروشی بلیت دارند می‌شود.

عامری اضافه کرد: در گذشته در این ایام شرط سنی اتوبوس‌ها را هفت ساله و در برخی سال‌ها در ایام اربعین بیشتر هم اعلام می کردند؛ اما در سال جاری با این هدف که از ترافیک مسیر برگشت کم کنند محدودیت سنی ۵ سال را قرار دادند با این حال به دلیل افزایش تقاضای سفر و دسترسی راحت‌تر زائران به خصوص در گروه‌های جانباز، پیرمرد، پیرزن‌ها و کودکان شرط سنی ناوگان برداشته شد.

رییس اتحادیه تعاونی‌های مسافری کشور گفت: ناوگانی که مسافران را از استان‌های مختلف به مرزها می‌رسانند مشمول این قانون نمی‌شوند این شرط برای اتوبوس‌هایی است که وارد خاک عراق می‌شوند.

عامری پیشتر به خبرنگار ایرنا گفته بود که میانگین عمر ناوگان شرکت‌های مسافری حدود ۱۱ سال است و تعداد اتوبوس‌های با عمر ۵ سال زیاد نیست و ممکن است این تصمیم جدید سازمان راهداری چالش‌هایی را در مرزها برای زائران اربعین ایجاد کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha