همه چیز درباره لیست جدید تیم امید؛ 13 تازه وارد از جمله قاتل و فرشته نجات استقلال

تهران- ایرنا- اردوی جدید تیم فوتبال امید با کادر فنی جدید در حالی برگزار می‌شود که نکات ویژه‌ای درباره بازیکنان دعوت شده وجود دارد.

بعد از استعفای فرهاد مجیدی و ۲۴ ساعت بعد از روی کار آمدن حمید استیلی از لیست جدید تیم فوتبال امید رونمایی شد و ۳۵ بازیکن به این اردو فراخوانده شدند. مشخص نیست که این بازیکنان توسط فرهاد مجیدی انتخاب شده‌اند یا حمید استیلی با علم به اینکه مجیدی دیگر سرمربی تیم نخواهد بود قبل از پست گرفتن، بازیکنان مدنظرش را انتخاب کرده بود یا کمیته فنی به صورت جمعی در این باره تصمیم گیری کرده است. به هر ترتیب تغییرات ملموسی نسبت به نفرات اردوی قبلی به وجود آمده و بازیکنانی که در لیگ نمایش قابل توجهی داشتند حالا عضوی از تیم امید به شمار می‌روند.

فقط سه تیم لیگ برتری نماینده ندارند

برخلاف لیست تیم ملی بزرگسالان که تنها چهار تیم داخلی در آن نماینده داشتند؛ در لیست ۳۵ نفره تیم امید ۱۳ تیم لیگ برتری بازیکن دارند و تنها سه تیم پارس جنوبی جم، گل گهر سیرجان و شاهین شهرداری بوشهر بی نماینده هستند. در ضمن ۲ تیم لیگ یکی فجرسپاسی شیراز و استقلال خوزستان نیز در لیست مذکور سهمیه دارند.

سایپا صدرنشین شد؛ استقلال دومی مشترک را به دست آورد

تیم ابراهیم صادقی در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر از تمام تیم‌ها جوانتر است. آنها در لیست تیم امید نیز صدرنشین هستند و ۶ سهمیه دارند. این می‌تواند هم اتفاق خوبی برای نارنجی‌پوشان باشد و هم یک چالش. چرا که در تعطیلات به وجود آمده صادقی چند مهره اصلی خود را به همراه ندارد. بعد از سایپا، تیم‌های استقلال و فولاد خوزستان چهار نماینده دارند.

تنها بازیکن مشترک ویلموتس و استیلی

محمد محبی بازیکنی است که اگر به تیم ملی بزرگسالان دعوت نمی‌شد حالا در بین بازیکنان تیم امید بود. او تنها مهره تیم ویلموتس است که زیر ۲۳ سال سن دارد و در اردوی قبلی تیم امید برای بازی با ازبکستان هم جزو دعوت شده‌ها بود ولی حالا این اتفاق رخ نداده و طی تعاملی که بین تیم بزرگسالان و امید وجود دارد؛ محبی راهی اردوی تیم بزرگسالان شده است.

۱۳ بازیکن جدید در لیست جدید

در اردوی قبلی فرهاد مجیدی ۲۷ بازیکن را به اردو فراخواند و حالا این تعداد به ۳۵ نفر افزایش پیدا کرده است. نسبت به اردوی قبلی ۱۳ بازیکن جدید حضور دارند. امید دره از سایپا، سینا خادم پور و سجاد آقایی از استقلال، محمدرضا آزادی از تراکتور، عارف آغاسی و امیرحسین باقرپور از فولاد، مهدی عبدی از پرسپولیس، جعفر سلمانی از صنعت نفت آّبادان، رحمان جعفری و علی شجاعی از نساجی، اسماعیل باباحاجی از فجرسپاسی، رامین داوودی از استقلال خوزستان و حبیب فرعباسی از نفت مسجد سلیمان کسانی هستند که در اردوی قبل حاضر نبودند و برخی از آنها نیز برای نخستین بار به تیم فوتبال امید دعوت می‌شوند.

قاتل و فرشته نجات استقلال ویژه‌ترین تازه واردهای تیم امید

در بین بازیکنان جدیدی که اضافه شده‌اند مهدی عبدی و سجاد آقایی چهره های ویژه‌ای هستند. عبدی در شهرآورد شماره ۹۱ دروازه استقلال را باز کرد و چهره شد. سجاد آقایی نیز در دیدار جام حذفی استقلال مقابل گل ریحان با یک گل و یک پاس گل به دعوت شده‌ها اضافه شد. رحمان جعفری، علی شجاعی، عارف آغاسی، جعفر سلمانی و امیرحسین باقرپور دیگر دعوت شده های ویژه هستند. این بازیکنان در لیگ نوزدهم نمایش قابل توجهی داشته اند.

آقای لژیونر، مهمترین غایب

محمدمهدی مهدی خانی بازیکن فصل قبل تیم شهر خودرو که حالا در لیگ کرواسی عضویت دارد مهمترین غایب این اردو به شمار می‌رود. او در بازی‌های قبلی تیم امید جزو موثرترین بازیکنان بود ولی حالا در جمع ۳۵ بازیکن فراخوانده شده نیست. یونس دلفی از شارلروا تنها بازیکن لژیونر دعوت شده محسوب می‌شود.

اردوی تیم فوتبال امید از ۱۵ تا ۲۲ مهر زیر نظر کادر فنی جدید به انجام خواهد رسید. گفتنی است این تیم باید در دی ماه در دور نهایی رقابت های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در قالب مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کند. ایران با تیم های چین، کره جنوبی و ازبکستان هم گروه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =