طرح روستای بدون بیکار در لرستان به بهره‌برداری رسید

خرم‌آباد - ایرنا - طرح روستای بدون بیکار به مناسبت روز روستا و عشایر، دوشنبه در روستای دره تخت شهرستان ازنا به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا فرماندار ازنا در آیین طرح روستای بدون بیکار اظهار داشت: توسعه روستایی در کشور پس از اصلاحات ارضی فراموش شد که با پیروزی انقلاب اسلامی این مهم مورد توجه قرار گرفت.

محمد محمدی نژاد گفت: در این راستا زیرساخت‌های مختلف روستایی درازنا ایجاد شد و اکنون آبرسانی ۴۲ روستا از سد "کمال صالح" در حال نهایی شدن است.

وی  توجه به اقتصاد روستاییان را مهم شمرد و  افزود: ایجاد دهکده گردشگری در این شهرستان به توسعه منطقه و اشتغال‌زایی در جوامع محلی و جذب نیروی کار از شهرهای اطراف نیز منجرمی شود.

وی ادامه داد: اقامتگاه بوم‌گردی، گلخانه تولید گل و کیاه، نانوایی سنتی و سنگکی، پرورش گاو شیری اصلاح نژاد، پرورش فروش ماهی زنده، سوپرمارکت، پرورش زنبور عسل، پرورش گوسفند اصلاح نژاد از جمله طرح های روستای بدون بیکار می باشد.

وی اضافه کرد: تعداد ۱۵۶ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۴۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ۵۰۳ طرح اشتغالزا با اعتبار بالغ بر ۴۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و اشتغال یکهزار و ۳۰۵ نفر به مناسبت روز روستا و عشایر به طور همزمان در استان به بهره برداری رسید.

۳۲۱۰/۶۰۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =