صعود بسکتبال سه نفره زنان به رده هفتم جهان

تهران- ایرنا- در رده‌بندی جدید فدراسیون جهانی برای بسکتبال سه نفره، تیم زنان ایران به جایگاه هفتم رسید و حالا شانس کسب سهمیه المپیک از طریق رده‌بندی جهانی را نیز دارد.

فدراسیون جهانی بسکتبال رده‌بندی خود در بخش سه نفره را اعلام کرد که تیم زنان ایران توانست به جایگاه هفتم صعود کند و با توجه به این جایگاه می‌تواند برای رسیدن به سهمیه المپیک توکیو تلاش کند. حضور در رویدادهای مختلف یکی از اصلی‌ترین فاکتورها برای کسب امتیاز و صعود در رده‌بندی فیبا است.

کشور میزبان، رده‌بندی جام جهانی، رقابت‌های انتخابی و شانس مجدد کسب سهمیه مواردی هستند که طبق اعلام فیبا سهمیه در آن توزیع می‌شود.

چهار تیم اول رده‌بندی فدراسیون جهانی نیز سهمیه دارند. تیم‌هایی که از طریق رده‌بندی سهمیه بگیرند کنار می‌روند و باقی تیم‌ها باید در انتخابی المپیک شانس خود را امتحان کنند.

رقابت‌های انتخابی المپیک با حضور ۲۰ تیم برگزار می‌شود. میزبان، سه تیم اول جام‌جهانی هلند (چین، مجارستان و فرانسه) و ۱۶ تیم بعدی رده‌بندی فدراسیون جهانی در این رویداد شرکت می‌کنند.

هرکدام از این تیم‌ها اگر از طریق رنکینگ سهمیه گرفته‌باشند دیگر وارد این تورنمنت نمی‌شوند. این تورنمنت ۳ سهمیه المپیک دارد و ۳ تیم اول راهی توکیو می‌شوند.

تا این مرحله هر تیمی که سهمیه گرفته باشد کنار می‌رود و باقی تیم‌ها یک فرصت دیگر برای رسیدن به المپیک توکیو را دارند.

رقابت‌های شانس مجدد نیز برگزار می‌شود و ۶ تیم در آن حضور خواهند داشت. میزبان و ۵ تیم برتر رده‌بندی فیبا که تاکنون سهمیه نگرفته‌اند در این تورنمنت شرکت می‌کنند که تیم برتر سهمیه المپیک می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =